Орендар приміщень першого поверху на проспекті Соборному, 192 самостійно приведе до ладу пофарбований ним фасад

Про це під час пресконференції розповів начальник інспекції з благоустрою міської ради Віталій Лисенко.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, підприємець без дозволу пофарбував перший поверх історичної будівлі у білий колір, тим самим не лише спотворив пам’ятку архітектури, а й переступив закон. Як зазначив Віталій Лисенко, з 2014 року майже всі будинки, розташовані в центральній частини Запоріжжя, внесені до держреєстру пам’яток архітектури, тож всі зміни, які відбуваються зовні або всередині цих будинків, мають бути обов’язково погоджені з органами місцевого самоврядування, архітектури та містобудування та охорони культурної спадщини. У цьому випадку підприємець цього не зробив, за що отримав штраф.

– Інспекція проводить постійну роботу в цьому напрямку – проводяться рейди, моніторяться соцмережі щодо звернень громадян, і на будь-які зміни в історичних будинках наші фахівці оперативно реагують. Стосовно будинку 192 по проспекту Соборному – з власником є домовленість, що він самостійно приведе фасад до початкового вигляду – якщо це можливо, змиє фарбу, якщо ні, то пофарбує його у колір, найбільш відповідний іншим поверхам, – розповів Віталій Лисенко.

Загалом, минулого року було декілька подібних випадків малювання фасадів – проспект Металургів, 12 став жовтим, а магазин “Ярмарка” по проспекту Соборному, 228 – райдужним. Наразі цим будинкам повернули історичний вигляд.

Читайте також: Запорізькі музеї обіцяють подарунки за фото з експонатами