Наприкінці жовтня в Запоріжжі відбудеться екологічна акція в межах проєкту «Озеленення планети – 2021»

Планується висадити сотні дерев у парках, скверах, на території освітніх закладів.

На початку жовтня ініціатори акції, представники соціально відповідального бізнесу, лісництв, громадських організацій, волонтери і всі, хто підтримує ініціативу, провели спільну пресконференцію в приміщенні Запорізької обласної ради.

Протягом 2 років координатором та партнером проведення акції «Озеленення України» в Запоріжжі, яка зараз переросла в ініціативу «Озеленення планети», виступає БФ «Соціальні ініціативи бізнесу». Акція сприятиме об’єднанню жителів регіону, і найголовніше, збільшенню кількості зелених насаджень, що є одним із заходів недопущення глобального потепління на планеті та змін клімату, вважають у фонді.

Радник міського голови Валерій Еделєв зазначив, що впродовж останніх років у Запоріжжі було розроблено низку міських програм природоохоронного спрямування. Серед них програма боротьби з карантинними рослинами міста Запоріжжя на 2016-2025 роки, яка системно та поступово вирішує проблеми розповсюдження в обласному центрі карантинних рослин, перш за все амброзії. Програма ревіталізації малих річок та інших водойм міста Запоріжжя на 2018-2028 роки, якою передбачено проведення комплексу заходів, спрямованих на відновлення водних об’єктів. Також розроблено план дій з адаптації до наслідків зміни клімату міста Запоріжжя, який має стати важливим документом розвитку міста, об’єднавши інноваційні дії в галузі енергоефективності та зеленої енергетики з адаптаційними заходами для поліпшення безпеки міського середовища, комфорту і здоров’я містян.

– Місто давно і системно займається висадкою нових дерев. Наприклад, починаючи з 2016 року виділялися кошти на озеленення територій навчальних закладів. Таким чином було повністю на 100% виконано заявки всіх шкіл та дитсадків на видалення сухостійних та аварійних дерев, кронування, на збільшення кількості чагарників і дерев. Крім того, ми вирішили питання поливу дерев та догляду за ними та оплатою за ці послуги. У 2019 році вперше розроблена і прийнята депутатами міськради програма комплексного озеленення Запоріжжя «Зелене місто». Тому ми з великим ентузіазмом приєднуємося і підтримуємо проєкт «Озеленення планети – 2021». Нові дерева, багато молодих зелених насаджень – це те, що дуже необхідно нашому місту, – впевнений Валерій Еделєв.

Програма «Зелене місто» розрахована на 10 років. Вона зумовлює необхідність реалізації кількох основних напрямків: збереження вже існуючих у Запоріжжі зелених осередків і насаджень, чітке оформлення меж та реконструкцію парків і скверів, а також створення нових місць відпочинку і збільшення їхньої кількості згідно з Генеральним планом міста.

Однією з проблем зелених насаджень Валерій Еделев вважає те, що дерева в місті хворіють, зокрема, каштани атакує такий шкідник, як мінуюча моль. Але гроші з екологічного фонду на їхнє лікування місто виділяти не може.

– Ми неодноразово зверталися до Верховної Ради України та до депутатів особисто з ініціативою внести зміни до законодавства, щоб була можливість органам місцевого самоврядування разом з екологами вирішувати такі питання, але поки що нас не почули, – сказав він.

Ініціатори акції з озеленення закликають долучатися всіх небайдужих запоріжців до висадки дерев восени і навесні. За даними благодійного фонду «Соціальні ініціативи бізнесу», під час акції «Озеленення України» у 2020 році запоріжцям вдалось висадити 82,6 тис. дерев. 10 квітня 2021 в межах акції «Озеленення планети – 2021» в Запорізькій області висаджено 27,8 тис. дерев. Загалом, у проєкті беруть участь 110 країн світу.

Таким чином, завдяки цій акції у Запоріжжі з’явилися сотні молодих дубів, лип, беріз і хвойних дерев. Основними локаціями висадження стали улюблені місця відпочинку запоріжців: парк «Райдуга» та парк Перемоги, Центральний парк культури та відпочинку «Дубовий гай».

Нагадаємо, 30 жовтня планується проведення чергового масштабного озеленення на території Запоріжжя та області.

Читайте також: Як змінилося Запоріжжя за 6 років – фото