З кінця серпня у Запоріжжі запрацювали прилади автофіксації правопорушень («Каскад»), які конт­ролюють дотримання вимог ПДР в автоматичному режимі

Тож автовласники запанікували, як би не «проґавити» вчасну сплату штрафу, адже за кермом могли бути і не вони. Як розповіла кореспонденту «Запорозької Січі» старший інспектор пресслужби Патрульної поліції Запорізької області Катерина Шевченко, в Запоріжжі за перші 2 тижні з моменту встановлення відео­камер «Каскад» за перевищення швидкості зафіксована така кількість порушників:

  • ДніпроГЕС – 990 випадків;
  • вул. Істоміна, 125а – 3287;
  • вул. Будинок Відпочинку – 1205.

Всі вони отримають повідомлення про сплату штрафу. До речі, майте на увазі, якщо ви продали своє авто за довіреністю, цей штраф прийде саме до вас, адже офіційно ви ще залишаєтесь власником колишнього автомобіля. Та якщо «попались» ви, то постанову можна побачити на сайті Сервісного центру МВС в «Електронному кабінеті водія», також приходять повідомлення з «Монобанку», «Дії» чи «Приват24». Проте, якщо штраф не було сплачено протягом 5 днів, вам принесе цей паперовий документ (зі сповіщенням) листоноша. У вас є 30 днів з моменту вручення цієї постанови, щоб сплатити штраф.Каскад

Прилади «Каскади» розташовані за такими адресами:

  • вул. Будинок Відпочинку (поворот до музею), у напрямку мосту Преображенського (обмеження швидкості 50 км/год);
  • вул. Істоміна, 125-А, у напрямку Нікопольського шосе (обмеження швидкості 50 км/год);
  • ДніпроГЕС, у напрямку центру міста (обмеження швидкості 50 км/год).

Що є фактом порушення та розмір штрафу

Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів на понад 20 км/год.

Розмір штрафу 340 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху на понад 20 км/год, але не більше 50 км/год;1700 грн – при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху на понад 50 км/год.

Штраф зменшується на 50%, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови. Він діє лише для громадян України (або власників т/з, зареєстрованих в Україні).

Коли постанова набирає законної сили?

  • з дня отримання;
  • з дня відмови про отримання;
  • з дня повернення поштового відправлення, якщо ви не отримали надіслану постанову.

Читайте також: За що штрафують запорізьких водіїв