В місті триває відновлення повноцінного руху трамваю №12

На своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці” мер Запоріжжя Володимир Буряк розповів, які кроки були здійснені для того аби відродити повноцінне трамвайне сполучення між Заводським та Шевченківським районом.

– Для нас це серйозний виклик. По-перше, маршрут має протяжність 25,2 кілометри і значна частина трамвайного полотна на ньому стала вже непридатною для використання. Нам довелось фактично відновити два шляхопроводи, аби з’єднати Заводський і Шевченківський райони. По-друге, трамваї, які їздитимуть у тому числі і цим оновленим маршрутом, збирають на нашому комунальному підприємстві «Запоріжелектротранс», тож ми забезпечуємо роботою наших містян. Зекономлені завдяки цьому кошти залишаються в бюджеті, – наголосив Володимир Буряк.

Міський голова також розповів, що окрім власне трамвайної лінії відновлюється й інша інфраструктура. Зокрема, були виконані роботи на перехресті вулиць 8 Березня – Шевченка – Верещагіна. На ділянці вулиці Шевченка від вул. 8 Березня до кільця поблизу 52-ї школи також відремонтували трамвайну колію, замінили асфальтне покриття на дорозі та відновили тротуари, вздовж шляху встановили сучасні лампи освітлення. Крім цього, була відремонтована й дорога з тротуаром між двома шляхопроводами на Калібровій.

Володимир Буряк додав, що на наступний рік планується облаштувати трамвайні рейки в одну колію на ділянці від кільця біля 52-ї школи до шляхопроводу на вулиці Калібровій. Одноколійний трамвайний рух буде здійснюватись на ділянках вулиць Шевченка, Солідарності, Калібрової. Завдяки цьому буде відновлена повноцінна робота трамвайного маршруту №12.

– Здавалося б, що такого – відновити лише один трамвайний маршрут, а скільки додаткових переваг та можливостей отримують місто та його мешканці. Відновлення доріг, нові маршрути, гарні сучасні трамваї, зібрані нашими фахівцями – це ті успіхи, якими може пишатись Запоріжжя. І заради цього хочеться працювати. Нам дуже важливо завершити розпочате. Попереду у нас ще багато важливих справ, – підкреслив Володимир Буряк.

Читайте також: У центральній лікарні Запоріжжя рятують життя пацієнтів з інфарктами за допомогою надсучасного обладнання