У Запоріжжі в рамках проекта «Історичні локації».відбувся всеукраїнський фестиваль «Ленд-арт «Хортиця»,

Проект «Історичні локації» реалізується галереєю сучасного мистецтва «Barannik» і Запорізьким науковим товариством імені Якова Новицького в рамках Української ініціативи з підвищення впевненості при фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку.

Куратор виставки Юрій Баранник розповів, що в рамках «Історичних локацій» відбулися виставки, екскурсії, лекції, які мали показати красу, міць і потенціал ізюминок нашого міста. А крім цього воркшопи, діалоги, спільна робота і колективний творчий відпочинок, які, на думку організаторів, обєднують мешканців обласного центру навколо розвитку спільного простору – свого подвір’я, вулиці, міста.

На території урочища Сагайдачного кращі сучасні художники створювали арт-обєкти на березі Дніпра, в місці неймовірної історії та неймовірних мешканців, котрі перетворюють Сагайдачне в художній простір. У рамках фестивалю відбулася презентація унікального музею під відкритим небом «Каменоломні Запорозького краю».

У перший день заходу  учасники прибирали територію, а потім встановлювали арт-сцену і починали створювати арт-обєкти. Поєднання живої природи з мистецтвом супроводжувалося майстер-класами з кераміки і малюнку, лекціями та екскурсіями, квестами й фотосесіями.

Юрій ЮРИК