Представники обласної влади, міст, районів регіону підбили підсумки роботи за останні кілька років, презентували плани на майбутнє

У відкритті форуму взяв участь Президент України Петро Порошенко. У своєму виступі очільник держави зупинився на ключових питаннях державної політики, пріоритетах розвитку України, результатах реформи децентралізації.

през2

Петро Порошенко зазначив, що внесок Запорізької області в розвиток нашої держави неможливо переоцінити: машинобудування, металургія, енергетика, сільське господарство… Президент наголосив, що українські виробники активно працюють на європейському ринку. Це підтверджує, що українська продукція є конкурентоспроможною, адже вона відповідає європейським стандартам.

през3

– Запоріжжя завжди було та є серцем української економіки. Флагманом енергетики, використання відновлювальних джерел енергії. Машинобудування. Достатньо згадати про виробництво українських вертольотів. Великий потенціал у запорізької металургії, – сказав Петро Порошенко.

Президент України заявив, що завдяки спільній роботі вдалося подолати наслідки економічної кризи, відновити економічне зростання у країні. Це дає можливість розпочати вирішувати існуючі соціальні проблеми.

Окремо Петро Порошенко згадав про реалізацію реформи децентралізації в Україні. Її результати бачать у кожному регіоні нашої держави. Це не лише збільшення місцевих бюджетів, а і відремонтовані дороги, школи, нові амбулаторії, спортивні, дитячі майданчики та багато іншого.

До присутніх звернувся і міський голова Запоріжжя Володимир Буряк:

през4

– Візит Президента України Петра Порошенка є важливою подією для Запоріжжя. Впевнений, що участь голови держави у засіданні Ради регіонального розвитку стане ще одним поштовхом для еволюційного розвитку Запоріжжя та всієї області.

Децентралізація надала Запоріжжю нові можливості. У першу чергу, завдяки збільшенню доходної частини місцевих бюджетів.

– Завдяки реформі децентралізації влади в органів місцевого самоврядування з’явилася можливість вкладати кошти в те, що раніше було поза увагою через брак ресурсів. Міста отримали більше можливостей для розвитку. Це підтверджує і приклад Запоріжжя. За кілька років обсяги бюджету Запоріжжя зросли з 3,2 до 9 млрд грн, – заявив Володимир Буряк.

Міський голова зупинився на кількох пріоритетних міських програмах. Найбільш важливою Володимир Буряк назвав програму розвитку Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». У 2019 році планується завершити будівництво сучасного пасажирського терміналу.

Серед інших важливих проектів – розвиток комунального громадського транспорту: реалізація програми «Запорізький трамвай», закупівля автобусів великої місткості, плани придбання додаткових тролейбусів.

За кілька років у місті відремонтували близько 2 млн м кв. доріг. Не забули і про ремонт житлового фонду. У сотнях будинків проведено ремонти, замінено інженерні мережі, відремонтовано ліфти.

Запоріжжя успішно реалізує міську програму розвитку первинної медицини. Для її реалізації з бюджету міста за 3 роки профінансовано 289 млн грн.

Володимир Буряк також повідомив, що у Запоріжжі було затверджено новий Генеральний план. Це дозволило передбачити можливість виділення земельних ділянок для учасників АТО.през

Закриваючи Раду регіонального розвитку Президент України зупинився на кількох важливих для Запоріжжя проектах. Голова держави висловив впевненість, що вони будуть реалізовані.

– Запорізькі мости повинні бути добудовані. Має бути добудований аеропорт, важливість чого розуміє місцева влада. Важливо щоб до Запоріжжя можна було потрапляти через запорізький аеропорт по запорізьким мостам, – відзначив Петро Порошенко.

На засіданні Ради регіонального розвитку виступили також інші представники області, повідомляє сайт мерії Запоріжжя.

Нагадаємо, у Запорізькій області відкрили нову вітроелектростанцію.