2 квітня у світі відзначають Міжнародний день поширення інформації про аутизм. В цей день будинку Запорізької міської ради пройшла акція «Запали синім», в рамках якої будівлю міськвиконкому підсвітили синім кольором. Також в помешканні міськради почав роботу фотопроект «Особливі», присвячений дітям з синдромом аутизму.

У Запоріжжі акція «Запали синім» проходить вже третій рік поспіль. Її ініціатори – громадська організація «Здолаймо разом». Мета акції – привернути увагу до проблем сімей, в яких виховуються діти з синдромом аутизму. Саме синій вважається символом проблеми аутизму. Він є кольором організації Autism Speaks. У день розповсюдження інформації про аутизм по всьому світу запалюються сині вогні. У Запоріжжі вже традиційно синім підсвічують будівлю міської ради.

Сьогодні в приміщенні Запорізької міської ради також відбулася презентація фотопроекту «Особливі». Це спільний проект англійського фотографа Бена Робінсона (Ben Robinson) та Запорізької громадської організації «Здолаймо разом». Він присвячений дітям з аутизмом, їх особливостям сприйняття світу.Фотовиставка працюватиме до 4 квітня.

Як розповіла організатор акції, керівник громадської організації «Здолаймо разом» Тетяна Корабліна, фотопроект був підготовлений у 2016-2017 роках. На фотографіях – діти, які відвідують запорізький центр розвитку дітей з аутизмом. Кожне фото супроводжується висловами.  Це окремі фрази з листів батьків, які виховують дітей-аутистів, певні відчуття та емоції.

У Запоріжжі міська влада активно співпрацює з активістами, які займаються проблемами аутизму. Сім’ям, в яких виховуються особливі діти, допомагають кваліфіковані фахівці міського територіального центру соцобслуговування. Також вони отримують матеріальну допомогу з міського бюджету.

– Вже традиційно Запоріжжя долучається до дня розповсюдження інформації про аутизм.  Завдяки таким акціям все більше людей дізнаються про таке захворювання як аутизм, а це дозволяє виявити хворобу на ранній стадії і почати корекційну програму. Головне – необхідно розуміти, що такі особливі діти нічим не гірше інших і їм потрібні наша увага і підтримка, – зазначив заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

В рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, вперше в 2017 році почали виплату одноразової адресної цільової допомоги дітям з синдромом аутизму. Її отримують 214 дітей. Розмір допомоги – 1 тис. гривень.

Крім того, на базі міського територіального центру соціального обслуговування діти з синдромом аутизму отримують реабілітаційні послуги та допомогу кваліфікованих психологів. Також вони беруть участь в розважальних та оздоровчих заходах, екскурсіях, майстер-класах.