Похмурий день, який все ж таки закінчився величезною зливою, не зміг завадити жителям міста погуляти на славу, отримати безліч вражень, зустрітися з друзями за столиком у кафе, зробити необхідні покупки. Відсвяткувати День міста на Набережну магістраль прийшло понад 100 тисяч запорожців.

Відкриття Покровського ярмарку  на  Набережній біля Центрального пляжу  почалося з театралізованого дійства, під час якого показували  свої хореографічні номери запорізькі артисти.

Гостей свята зустрічали  Солоха й Козак в українському національному одязі  (актори Наталія Зубик та Олег Григор’єв ). Вони розповіли про історію та традиції  головного ярмарку Запоріжжя. Своєрідною «родзинкою» заходу стало  прибуття на свято чумаків. Ансамбль «Запорожці» виконав уривок з вистави «Покровський ярмарок».

Традиційного величезного торту до Дня народження міста цього разу не було, але це не зіпсувало запоріжцям гарного настрою, адже на гостей свята чекало багато інших сюрпризів.

З Днем міста запоріжців привітав міський голова Володимир Буряк. Козак вручив йому символічний ключ від Покровського ярмарку,  після чого  ярмарок оголосили відкритим.

Після цього міський голова Володимир Буряк,  голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, представники обласної та міської влади, народні депутати України  разом відвідали  більшість тематичних майданчиків, що були представлені районами обласного центру та Запорізького краю.

Цьогоріч участь у Покровському ярмарку взяли 20 районів області. Звичайно, кожний  оформив тематичний майданчик з урахуванням історичних та культурних традицій району. Поряд із виставкою досягнень сільського господарства і промисловості показували  концертну програму за участю творчих аматорських колективів. Майстри декоративно-прикладного мистецтва організували виставки своїх виробів, провели майстер-класи з вишивки, лозоплетіння, гончарства, бісероплетіння, виготовлення ляльки-мотанки, розпису писанок та інших видів традиційного українського народного мистецтва.

Наприклад, Приазовський район цьогоріч презентував українське подвір’я з казковим солом’яним бичком.

Запорізький район був представлений підприємством AQUAZOO-ПЕТРОПОЛЬ – центром зеленого туризму. Тут були представлені домашні тварини, які живуть в основній садибі в селі Петрополь та в «Єнотовій Хаті» в селі Червоний Яр.

Мелітопольський  район  представив  виставку  овочів і фруктів.

За Новомиколаївський район, серед інших, представив свою продукцію «Новомиколаївський  молокозавод», що понад 20 років спеціалізується на переробці молочної  продукції, відомої не лише в районі, але  й далеко за його межами.

Пологівський район найбільше запам’ятався художньо- керамічною майстернею «Добра глина».  Тут можна було своїми руками  виготовити  будь-яку кераміку, або придбати готові вироби народних майстрів.

Василівський район на Покровському ярмарку був представлений брендом «Замку Попова». Презентацію проводили актори  в образах графа Василя Попова та княжни Олени.

Гуляйпільщина зустрічала гостей силами відомого  своїм запальним гумором колектива «Хлопці-Махновці».

До речі, всього в Покровському  ярмарку взяли участь   2 тис. підприємців  з різних регіонів України. Окрім Запорізької,  свою продукцію привезли представники Полтавської, Харківської, Одеської, Чернігівської та цілого ряду інших областей.  Серед відомих підприємств-товаровиробників у ярмарку брали участь   Мелітопольський, Бердянський м’ясокомбінати, Мелітопольська і Бердянська трикотажні фабрики, об’єднання «Запоріжліс», ЗАТ «Айс-Запоріжжя» і багато інших.

Асортимент продовольчих товарів порадував запоріжців різноманітністю: овочі, фрукти, м’ясопродукти,  молочні продукти,  мед, наливки, вина, морепродукти. За офіційними даними виробники привезли понад чотирнадцять тонн м’яса, 63 тонни овочів, 29 тонн фруктів, чотири тонни кавунів, тринадцять тонн соняшникової олії, сімнадцять тонн борошна і вісімнадцять тонн круп, а також зерно, саджанці та багато іншого.

О 12 годині на каскаді фонтанів “Райдуга” почалася урочиста церемонія відкриття загальноміського свята Дня міста.

Яскравий старт йому дали талановиті дітлахи  міських творчих колективів. Кілька сотень юних танцюристів на головній сцені свята виконали попурі відомих пісень. Це масштабне дійство було оригінальним і незвичним, своє захоплення висловлювали всі, хто його бачив.

З головної сцени свята запоріжців з Днем народження міста привітав міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.  Своє вітальне слово  також  сказали  голова  Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков і народний депутат, Почесний громадянин Запоріжжя, президент Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) “Потенціал” Петро Ванат.

– Від щирого серця хочу привітати всіх запоріжців із нашим загальним днем ??народження. Головне, що сьогодні на ваших обличчях є радість, усмішки, добро. Нам є чим пишатися, – сказав міський голова Володимир Буряк.

Він зазначив, що в Запоріжжі є енергетика, металургія, машинобудування, а головне – справжній запорізький дух. Саме цей дух допоміг звільнити наше місто в 1943 році від нацистських загарбників.

– Сьогодні цей запорізький дух дає силу тим запоріжцям, які відстоюють незалежність і територіальну цілісність України на сході країни. Ми всі вдячні їм за це. Ми – запорожці. Ми – єдині! – наголосив  Володимир Буряк.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль зазначив, що свято Дня міста живе в серці кожного запоріжця.  Він привітав запоріжців і зазначив, що в цьому році свято організовано на високому рівні. Костянтин Бриль  подякував міському голові Запоріжжя і керівникам  районів за високий  клас в організації Дня міста і підкреслив, що це свято всього нашого Запорізького краю.

– Гарні  емоції, прекрасне свято, чудовий дитячий виступ! – поділився враженнями перший заступник голови Запорізької облради Єгор Семенков. – Прекрасно, коли відбувається синергія обласного центру та його районів.

За його словами, в цьому році міська влада зробила інфраструктурний прорив у розвитку Запоріжжя. Він подякував команді мера за якісні зміни, які бачить кожен запоріжець.

– Сьогодні наше місто є взірцем розвитку індустріалізації в країні. Сьогодні разом з областю Запоріжжя є форпостом захисту незалежності нашої України. І все це роблять люди – мешканці міста, – сказав народний депутат, Почесний громадянин Запоріжжя Петро Ванат. – Я щиро шаную вас, дякую за вашу працю, за вашу відданість справі,  за вашу любов до рідного міста. Я бажаю вам добра, щастя, добробуту. Слава нашим запоріжцям! Слава нашому рідному Запоріжжю! Слава Україні!

Після цього міський голова Володимир Буряк нагородив  Почесними грамотами виконавчого комітету Запорізької міської ради кращих представників міста –  медиків, вчителів, спортсменів, держслужбовців, ветеранів війни і праці, музикантів, промисловців. Серед нагороджених –

учасники визволення Запоріжжя Василь Павлович Завгородній і Микола Макарович Корецький, Герой Соціалістичної Праці, Заслужений металург Григорій Костянтинович Пометун,

Завідувач одного з відділень міської дитячої лікарні №5 Тетяна Курочкіна, тренер-викладач ДЮСШ №10, майстер спорту України з ушу Володимир Пестов, викладач-методист Запорізької дитячої школи мистецтв №3, керівник оркестру «Джаз-академія» Анатолій Жульєв, голова Ради ветеранів філії «Дніпровська гідроелектростанція» ПАТ «Укргідроенерго» Віталій Кисіль, головний спеціаліст департаменту освіти і науки міськради Вікторія Бакуменко.

Після нагородження  в небо злетіли сотні білих кульок. А концертну програму  продовжили виступи Анатолія Сердюка, шоу-групи «102», кращих творчих  колективів  палаців культури Запоріжжя, учнів міських шкіл естетичного виховання.

Свято продовжилося кулінарним рекордом, під час якого гостей ярмарку безкоштовно пригощали смаженими курячими крильцями. Всього було приготовлено 2 тис. 273 курячих крильця (250 кілограмів)  в томатно-часниковому  соусі.

Для приготування соусу було використано 30 кг овочів, 4 кг спецій, 70 літрів томатного соусу і 30 літрів олії.

А далі все пішло не за розкладом – через погіршення погодних умов і рясну зливу було прийнято рішення скасувати проведення на каскаді фонтанів «Райдуга» концерту гуртів «Тартак» та «ТІК». Святковий концерт гурту «ТІК» запоріжці змогли подивитися в ефірі запорізьких телеканалів «TV5» і «Z Телеканал».

Ірина ГАВРИЛЕНКО, фото Володимира ШЕРЕМЕТА