У Запоріжжі поліцейські виявили пересланий поштою контрафактний тютюн на 1,5 мільйона гривень.

Впродовж минулого тижня з незаконного обігу вилучено близько 37 тисяч пачок цигарок без відповідних документів та марок акцизного податку. За результатами експертних досліджень діям осіб, причетних до правопорушень, буде надано остаточну правову кваліфікацію та повідомлено про підозру. Тривають слідчі дії.

В умовах воєнного часу запорізькі поліцейські постійно вживають заходи щодо попередження та протидії кримінальним правопорушенням, у тому числі на соціально важливих об’єктах, до переліку яких входять і відділення пошти.

З метою запобігання незаконному обігу заборонених засобів та речовин шляхом пересилання поштою, правоохоронці проводять вибіркові перевірки підозрілих отримувачів.

Минулого тижня співробітники Бердянського райвідділу поліції під час несення служби у Шевченківському районі виявили та задокументували три факти незаконного обігу підакцизних товарів.

Так, 1 вересня, біля відділення «Нової пошти», розташованого по вулиці Карпенко-Карого, увагу поліцейських привернув молодик, який вантажив коробки в автомобіль «Volkswagen». На запитання правоохоронців щодо їх вмісту та походження, 31-річний чоловік не зміг надати пояснень, як і відповідних документів на перевезення вантажу.

Для фіксації порушення на місце події прибула слідчо-оперативна група відділу № 3 Запорізького РУП. Під час огляду міні-вену поліцейські вилучили 8400 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку.

Наступний епізод задокументований 3 вересня. По вулиці Чарівній поліцейські виявили подібну контрафактну продукцію у 19-річного юнака. Він саме отримав на пошті та вантажив у автомобіль тютюнові вироби, проте дозвільних документів на їх перевезення також не мав. Під час перевірки вилучено 3 тисячі пачок цигарок без акцизного маркування.

Вчора, 6 вересня, під час несення служби на одному з відділень «Нової пошти», за результатами вибіркової перевірки її відвідувачів, правоохоронці також викрили незаконний обіг підакцизних товарів.

В автомобілі «Опель», який належить чоловіку 1981 року народження, поліцейські відділу № 3 Запорізького РУП виявили понад 25 тисяч пачок тютюнових виробів без марок акцизного збору.

Надати пояснення щодо отриманого в поштовому відділенні вантажу та відповідні документи на його перевезення чоловік відмовився.

Загалом впродовж минулого тижня із незаконного обігу вилучено майже 37 тисяч пачок контрафактної продукції.

«За попередніми підрахунками її вартість становить понад 1,5 мільйона гривень. Частину вилучених контрафактних цигарок вже арештовано. На даний час вживаються заходи щодо накладення арешту на іншу тютюнову продукцію та проведення відповідної експертизи. В рамках відкритих кримінальних проваджень встановлюються всі особи, причетні до скоєння правопорушень, а також джерела постачання контрафакту», – повідомив начальник відділу поліції №3 Запорізького РУП Дмитро Попов.