На найближчу сесію міськради рішенням виконкому виноситься Програма поводження з тваринами у м. Запоріжжя на період 2017-2022 роки.

Нагадаємо, на сьогодні у місті взагалі не контролюється ситуація щодо утримання домашніх тварин, а кількість безпритульних тварин на вулицях міста росте з кожним роком. Не вирішене й питання захоронення померлих тварин, тож люди самостійно влаштовують стихійні кладовища тварин або хоронять їх деінде.

У рамках програми на 2017-2022 роки планується впровадити систему реєстрації та ідентифікації домашніх тварин. Тож тепер кожна тваринка буде отримувати свій мікрочип, за яким можна буде ідентифікувати її господаря. Для цього на базі КП «Побутовик» буде створена електронна база даних, яка дасть можливість організувати облік тварин в місті.

Крім інформаційно-просвітницьких та виховних заходів щодо гуманного поводження до тварин серед дітей та дорослого населення міста, пропаганда стерилізації домашніх улюбленців. Міська влад планує організувати роботу щодо допомоги малозабезпеченим громадянам із стерилізації їхніх домашніх тварин, проведення заходів безкоштовної стерилізації із залученням приватних ветеринарних клінік.

Крім того, міська влада буде сприяти створенню громадських притулків у місті. Комунальний притулок для тварин планують відкрити на базі КП «Побутовик». Також там буде знаходитись центр стерилізації, надання медичної допомоги та перетримки тварин м. Запоріжжя.