У Запорізькій області слідчі викрили працівників одного з оборонних підприємств регіону, які намагалися передати іноземній стороні технології з ремонту та виготовлення військових авіадвигунів.

Про це 19 вересня повідомили в Запорізькій обласній прокуратурі.

Там зазначили, що спробу нелегальної передачі за кордон інформації з новітніх військових технологій, які підлягають державному експортному контролю, заблоковано.

Як з’ясували слідчі, нинішні та колишні співробітники оборонного підприємства у регіоні розробили злочинну схему. Вони заволоділи інформацією з виробництва авіаційних двигунів для винищувачів і бойових гелікоптерів. Її збиралися передати до східноазіатської країни.

“Спочатку вони здійснили приховане копіювання інформації, яка містить секретні технологічні розробки. Потім ці відомості планували за певну грошову винагороду передати “замовникам”, — йдеться у повідомленні прокуратури.

Правоохоронці, що проводили обшуки, вилучили комп’ютерну техніку та електронні носії, на яких збережено інформацію з технічною документацією військового призначення.

Наразі триває слідство. А викритим особам готуються повідомити про підозру за фактом порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю.