У Запорізькій міській раді відбулася зустріч представників громадськості, міської влади та компанії, яка здійснює вивезення сміття. Обговорювали складові тарифів на вивезення ТПВ, перспективи сортування, проблеми з вивезенням сміття з дворів багатоповерхівок і приватного сектору.

Це перша зустріч в подібному форматі. Головна мета – обговорити питання та пропозиції представників громадськосьті, бізнесу по вивезенню сміття. У діалозі задіяні представники міської влади та компанії «Вельтум-Запоріжжя».

– У нас є мета – відповісти на питання, які виникають в жителів Запоріжжя, в підприємців, обговорити актуальні теми. Саме тому ми і вирішили організувати подібну зустріч. Я думаю, вона буде не останньою. Головне завдання – спілкування, налагодження діалогу для отримання позитивного результату, – прокоментував заступник міського голови Запоріжжя Володимир Волобуєв.

Основне питання, яке задали представники громадськості, адресоване підприємству «Вельтум» – коли в Запоріжжі вирішать проблему з несвоєчасним вивезенням сміття. Учасники заходу поцікавилися, чому в місті склалася подібна ситуація і як її будуть вирішувати.

Представники компанії «Вельтум-Запоріжжя» розповіли – причина в тому, що довгий час не вистачало спецтехніки, не було системи GPS, не була налагоджена система закупівлі запчастин для ремонту спецтехніки, попереднє керівництво компанії не вкладало кошти в її розвиток. Однак тепер ситуація поступово буде змінюватися на краще – анонсують на підприємстві.

– На сьогодні на підприємстві 32 одиниці сміттєвозів, які обслуговують 24 маршрути по місту зі щоденним прибиранням міста – це висотний сектор. Плюс є ще приватний сектор, де ми на сьогодні залучаємо додаткову техніку. Ми підписали меморандум з містом, де зобов’язуємося закупити 500 нових контейнерів протягом року, 478 – антивандальних контейнерів, 6 нових одиниць техніки – перша одиниця приїде в кінці серпня. Все це за кошти підприємства. У наступному році – ще 7 одиниць техніки, – розповів генеральний директор ТОВ «Вельтум-Запоріжжя» Ігор Бурчак.

Також в ході наради учасники обговорили складові тарифу на вивезення сміття і перспективи сортування ТПВ. Пілотний проект із сортування незабаром запустять в одному із районів міста. В рамках проекту будуть встановлені сміттєві баки – окремо для пластику та скла. Крім цього, увагу приділятимуть облаштуванню контейнерних майданчиків – їх планують винести за межі дворів. Проект планують розглянути на найближчій сесії Запорізької міської ради.