У Запоріжжі на дні Дніпра знайшли затоплене кладовище позаминулого століття з чотирма гранітними і мармуровими пам’ятниками-стелами з написами і датами. Дайвер Юрій Батаєв опублікував на своєму каналі відео занурення, під час якого досліджував затоплене менонитский селище Айнлаге (Кічкас).

Запорізький інструктор з дайвінгу Юрій Батаєв багато років вивчає глибини Дніпра в прибережній частині Кічкаса. Він неодноразово знаходив предмети або споруди, які можуть допомогти у вивченні історії цих місць. Зараз триває його експедиції «Айнлаге».

Зазначимо, що 5 лютого занурення проводилися під льодом. Протягом шести годин команда Батаєва вивчала дно Дніпра і знахідки.

До речі, ролик буде пізнавальним для тих, хто цікавиться Ice Diving. «З допомогою підводних зйомок можна відстежити прозорість, температуру води і інші параметри, які важливі для планування занурення в зимовий період спортсменам, які захоплюються рекреаційним дайвінгом», – йдеться в описі до відео.

Наш Дніпро таїть у своїх глибинах ще чимало загадок. Так під час попереднього занурення дайвер виявив фрагмент підстави забору старовинного кладовища. Однак спортсмен поставив своєю метою знайти скульптуру «Ангела» – надгробок з білого мармуру на могилі місцевої жительки Луїзи Унгер. Цю скульптуру в пам’ять про свою дружину поставив кічкаський промисловець Унгер.

Юрій Батаєв обіцяє, що пошуки будуть продовжуватися. А як тільки потеплішає, досвідчений дайвер зробить ще одне занурення, щоб очистити пам’ятники від мулу і бруду, що дозволить розібрати історичні написи.