Вулицю на Хортиці хочуть назвати на честь відомого запорізького музиканта Андрія Лободи

У Запоріжжі центральну частину вулиці на острові Хортиця, яка наразі називається Будинок відпочинку, можуть перейменувати на вулицю Андрія Лободи.

Електронна петиція щодо перейменування вулиці на честь відомого запоріжця зібрала 757 голосів. Тому її розглянуть депутати на сесії Запорізької міської ради 29 травня. Відповідний проект рішення опубліковано на сайті мерії Запоріжжя.

Для довідки

Андрій Лобода народився 10 березня 1978 року у Запоріжжі. З 1995 року був учасником гурту «Speedway», твори якого виконувалися українською мовою в жанрі танцювальної і альтернативної музики. Гурт став візитівкою Запоріжжя. Музиканти давали концерти по всій країні.

У 2004 році Андрій Лобода з двома учасниками «Speedway» утворили новий гурт «Хорта». Згідно історичним довідкам, таку назву колись мав острів Хортиця. Гурт «Хорта» творив у жанрі арт-фолко-хол. Їхні пісні та кліпи часто містили етнічні та міфологічні елементи козацтва.

Помер Андрій Лобода у віці 36 років внаслідок тяжкої онкологічної хвороби, проте встиг чимало зробити для рідного міста. Він був талановитим музикантом, громадським та політичним діячем, керував Центром молоді.

Читайте також: Запоріжці святкуватимуть День батька