Аварія на водопровідній мережі в Олександрівському районі ліквідована. Близько 8:00 почалося заповнення системи водою, що займе не менше години. Це дозволить відновити водопостачання Олександрівського району в повному обсязі. Про це сьогодні вранці в ході виїзної наради доповів міському голові Володимиру Буряку генеральний директор комунального підприємства «Водоканал» Олексій Нікіфоров.

Відзначимо, 26 лютого на водопроводі діаметром 1000 міліметрів у районі Набережної магістралі в Олександрівському районі було виявлено витік. Для ліквідації аварії довелося виконувати розриття. Глибина залягання трубопроводу на цій ділянці майже п’ять метрів. Земляні роботи проводилися в умовах холодної погоди. При цьому поряд проходять газопровід, кабелі електропостачання. Через це значна частина робіт виконувалась вручну.

Ліквідацію аварії постійно контролював міський голова Володимир Буряк. Було встановлено, що труба на вказаній ділянці в хорошому стані. Порив був у нижній частині водопроводу. Труба лопнула по зварному шву, в нижній частині трубопроводу.

Роботи виконувалися в цілодобовому режимі. Після завершення розриття робІтники «Водоканалу» приступили до зварювальних робіт близько 1 години 40 хвилин ночі. Були задіяні дві аварійні бригади. Після сьомої ранку зварювальні роботи були завершені. Близько 8:00 почалося заповнення системи.

Для усунення аварійної ситуації були задіяні аварійні бригади КП «Водоканал». На час робіт довелося відключити водопостачання на кількох вулицях. На ряді вулиць вода подавалася з пониженим тиском. Однак подачу тепла вдалося забезпечити, не відключивши котельню. Тепло в будинках не відключали.

– Розумію людей, які відчули значні незручності. Робітники «Водоканалу» робили все можливе, щоб ліквідувати аварію. Роботи не припинялися ні на хвилину. Важливо, що вдалося уникнути відключення тепла. В іншому випадку в умовах морозів це могло привести до негативних наслідків, – зазначив Володимир Буряк.

Керівництво «Водоканалу» зазначає, що в умовах морозів підвезення холодної води цистернами організувати було технічно неможливо. Відзначимо, також сьогодні вирішено скасувати заняття в ліцеї №105 та дитячому садку №55. Також вирішено призупинити на сьогодні навчання у дитсадках №№3, 108, гімназії №2 та колегіумі №98. Однак у дошкільних закладах №3, №108, колегіумі №98, гімназії №2 забезпечено роботу чергових груп для дітей, батьки яких не мають можливості забрати їх з закладу освіти. Інші навчальні заклади працюють в штатному режимі.