У Запоріжжі, на базі 5-го пологового будинку планують створити обласний перинатальний центр. Це буде зроблено в рамках реалізації Національного проекту “Нове життя – нова якість в охороні материнства й дитинства”. Він передбачає організацію в регіонах обласних перинатальних центрів – спеціалізованих лікувальних установ, які будуть займатися медичним обслуговуванням жінок з високим ступенем ризику при пологах.
Як розповіла начальник управління з питань охорони здоров’я міської ради Надія Севальнєва, подібні центри вже створено в багатьох обласних центрах України. Зазвичай вони організовуються на базі одного з пологових будинків обласного центру, які раніше спеціалізувалися на випадках патології при народженні дітей. У Запоріжжі для цього більш за все підходить 5-й пологовий будинок, який уже має значну частину необхідного обладнання.
У рамках Національного проекту до обласного бюджету можна отримати державні кошти на створення обласного перинатального центру, закупівлю нового обладнання, розширення реанімацій для породіль і новонароджених. Для участі в проекті пологовий будинок № 5 передано у власність обласної громади.
Міський голова Олександр Сін підкреслив, що Запоріжжя нічого не втрачає від передачі 5-го пологового будинку у власність обласної громади. Медичний заклад буде, як і раніше, обслуговувати жителів Орджонікідзевського району, але при цьому, після створення перинатального центру, буде займатися жінками з високим ступенем ризику при пологах, новонародженими, які вимагають додаткового медичного супроводу з усієї області.
До завершення підготовки проектно-кошторисної документації, початку робіт зі створення перинатального центру пологовий будинок № 5 планують передати в оренду Запоріжжю за 1 гривню. Він буде продовжувати працювати в режимі звичайного пологового будинку.