Запоріжжя стало першим містом в Україні, де міське управління соцзахисту населення впровадило систему “смс-повідомлення” для інформування населення про призначення різних видів соціальної допомоги, житлових субсидій.

За допомогою цієї системи також виконується оповіщення населення про заходи, які відбуваються або будуть відбуватися в управлінні або поза його межами.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району Едуард Хижняк зазначив: «У формі смс відправляється інформація будь-якого характеру, починаючи від запрошення на наради, зустрічі, інформація про призначення державних соціальних виплат, а також повідомлення для тих, кому назхначена субсидія. Тільки в комп’ютері пройшло призначення субсидії, справа ще не повернулося в прийом, а люди вже отримують повідомлення про те, що субсидія їм призначена, щоб вони не переживали».

Ініціатором нововведення став заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров.

У день по місту відправляється близько 450 смс, що не лише прискорює процес оповіщення запорожців, але також значно економить міський бюджет. Адже не потрібно телефонувати на мобільний, не потрібно відправляти конверти. Смс відправляються з комп’ютера і обходяться бюджету всього в 22 копійки, а, наприклад, на конверт з маркою треба було б витратити близько 5 грн.