У понеділок у малій залі Запорізької міської ради відбулося  засідання робочої групи з питань розробки проекту «Програми розвитку і функціонування української мови у м. Запоріжжя на 2016-2020 роки». Цей проект перед тим було розміщено на сайті міської влади http://meriazp.gov.ua для подальшого розгляду депутатами на сесії.

Метою проекту є створення належних умов для зміцнення державотворчої функції української мови, розвитку і поширення сфери її функціонування, виховання шанобливого ставлення до державної мови, формування  патріотизму та подальшого розвитку духовної культури.

В обговоренні взяли участь керівники профільних структур міськради (перш за все департаменту освіти і науки, департаменту культури і туризму, управління внутрішньої політики, преси та інформації) та представники громадськості. Програма передбачає фінансування в обсязі 1 млн. грн. Серед заходів, які отримають підтримку, – «розміщення рекламних носіїв щодо популяризації української мови, літератури, культури, видатних постатей українського державотворення та історичні події», «створення тематичних відеороликів у форматі конкурсу серед учнів загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних закладів, студентів вищих навчальних закладів, на найкращу відеопоезію, соціальний ролик тощо», «організація курсів з вивчення української мови для представників національних меншин, вимушених переселенців з Автономної Республіки Крим та зі Сходу України», «встановлення меморіальної дошки пам’яті видатного письменника і громадського діяча Петра Павловича Ребра на будинку, де він проживав», «поповнення фондів бібліотек навчальних закладів словниками, довідниками, фаховою періодикою, підручниками, посібниками, наочним матеріалом з української мови, творами світової та української класики, науково-популярними і навчально-виховними виданнями з різних галузей» та інше. Передбачено також щорічне виділення з міського бюджету коштів на придбання українськомовних книг для міських бібліотек. Щоправда, представники департаменту культури і туризму вважають суму, виділену на це, замалою. Тепер програму розглядатимуть депутати.

Олександр Верьовкін