У суботу в «Дубовому гаю» пройшли чергові бої «Лава на лаву» на «Кубок пам’яті князя Святослава Хороброго». У  змаганнях  взяли участь команди з різних міст України: Дніпра, Миколаєва, Енергодара та, звичайно ж, запоріжці. Усього до лав стали 200 козаків, багато з яких – чемпіони України та Європи з різних видів спорту. Трансляція змагань йшла в прямому ефірі та в Інтернеті, тож глядачами боїв були і закордонні шанувальники цього виду двобою.

Під час урочистого відкриття змагань  заступник Запорізького міського голови Анатолій Пустоваров наголосив, що Запоріжжя –  центр розвитку українських національних традицій:

– Саме в Запоріжжі відбулося відродження традиційних бойових мистецтв «Спас», яке зараз стало самостійним видом спорту. Тепер «Спасом» захоплені понад тисячі запорізьких хлопців, дівчат, малюків. З них виростуть сильні люди і справжні патріоти. На полі змагань спортсменів відчувається здорова міць і козацький дух. Під час змагання учасники демонструють, що вони  –  козацького роду!

Президент Всеукраїнської федерації козацького бойового мистецтва «Спас», радник міністра молоді та спорту України Олександр Притула подякував міській владі за допомогу в розвитку та популяризації українських національних військово-спортивних традицій. Анатолію Пустоварову як представнику Запорізької міськради, вручили сертифікат почесного партнера. Також заступник міського голови отримав у подарунок козацьку форму, щоб колись, можливо, стати до лави.

Видовищні поєдинки супроводжувалися захопленими вигуками підтримки вболівальників. Між лавами також відбувався індивідуальний герць козаків у  боротьбі «навхрест» і «на поясах»,  були й показові виступи дітей та підлітків,  шкіл бойових мистецтв.

Для глядачів та учасників змагань були організовані виставка-ярмарок виробів народних майстрів і патріотичний флешмоб. На сцені виступали справжні запорізькі зірки –  народний ансамбль запорізької міліції «Пернач»,  ансамбль «Одна родина», Анатолій Сердюк, Любов Камінська та інші.

Під час змагань волонтери плели маскувальні сітки та захисні костюми для бійців, а представники полку «Азов» урочисто отримали чергову «кікімору».

Глядачі вигуками захоплення зустрічали кожен тактичний хід змагань.  За результатами боїв перше місце вже вкотре виборола команда «Булава» з Енергодара, друге посіла запорізька «Хортиця», третє місто – в запорізької команди «Сприяння», четверте – в команди «Дніпро» з однойменного міста.

Олена ПІДДУБНА