Якісне обслуговування пацієнтів та комфортні умови роботи медичного персоналу – такого пріоритету дотримується Запорізька міська влада вже четвертий рік

В рамках міської програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги виплачуються надбавки медичним працівникам, закуповується медичне обладнання та санітарний транспорт. А головне – проводяться капітальні ремонти амбулаторій та центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Вже восени після реконструкції має відкритися лікарня у Шевченківському районі по вулиці Брюллова. Тут працюватимуть дитяча амбулаторія, яка обслуговуватиме 7 тисяч маленьких пацієнтів, та доросла – на 20 тисяч чоловік. 27 червня міський голова Володимир Буряк, а також його профільний заступник та представник команди Анатолій Пустоваров проконтролювали хід будівельних робіт. Результатом залишилися задоволені.

Screenshot_116

– Будівля цієї амбулаторії була повністю відремонтована, адже вона не знала капітального ремонту 67 років. Виконане утеплення фасаду, ремонт покрівлі, замінено вікна, опалення та вентиляцію, інженерні комунікації. Зараз йдуть завершальні оздоблювальні роботи приміщень першого поверху та підвалу, а також благоустрій території, – розповів Володимир Буряк. – Я вважаю, це велика подія не лише для району, але й для всього міста. За три роки ми зробили будівлю, яка відповідає всім нормам Міністерства охорони здоров’я, а головне тут для лікарів та пацієнтів будуть створені належні умови.

У амбулаторії з’явиться сучасна лабораторія та рентген-кабінет для дітей, які забезпечать якісним обладнанням.

– Ми вже провели закупку сучасного цифрового рентген-апарату. Раніше для дітей у цьому районі така послуга не надавалася безкоштовно. Для лабораторії придбано необхідні якісні аналізатори. Закуплене усе необхідне обладнання і для інших напрямків. Нові меблі вже готові до встановлення, – розповів Анатолій Пустоваров.

До речі, амбулаторії для дорослих і дітей матимуть окремий вхід, також тут обладнають місце для дитячих візочків. Для вузьких спеціалістів, які прийматимуть дітей, передбачені окремі кабінети. Працюватимуть кабінет для щеплень, маніпуляційна, УЗД, кабінет функціональної діагностики та фізкабінет. Діятимуть денні стаціонари по 5 ліжок для дорослих та дітей.

– Ця амбулаторія стане золотим стандартом для інших. Після того, як пройдемо всі бюрократичні процедури, об’єкт буде введено в експлуатацію. Вже наприкінці вересня амбулаторія зможе приймати та лікувати пацієнтів, – сказав заступник міського голови.

Директор НКП «Дитяча міська лікарня №1» Валентина Лихачова впевнена, що нова лікарня стане показовим медичним закладом, де населенню буде надаватися якісна допомога.

– Міська влада створила чудові умови і для дітей, і для дорослих. У цій поліклініці будуть вести прийом дитячі вузькі спеціалісти за 17 напрямками (невролог, ендокринолог, хірорг, ортопед-трнавматолог, офтальмолог, уролог, імунолог та інші). Реконструкція цього медичного закладу та закупівля нового обладнання – яскравий показник того, як влада має піклуватися про охорону здоров’я містян. Ми за останні роки це відчули. І я впевнена, що команда Володимира Буряка продовжить ідти у вірному напрямку, – сказала Валентина Лихачова.

Довідково

Протягом 2016-2018 рр. на капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів Центрів первинної медико санітарної допомоги було спрямовано більше 51 млн грн. За цей період завершено роботи на 17 об’єктах, серед яких термомодернізація будівлі Центру ПМСД №1, капітальний ремонт приміщень Центру ПМСД №6, реконструкція амбулаторії сімейного лікаря з вбудованою квартирою у селищі Тепличному Центру ПМСД №8, капітальний ремонт приміщень Центру ПМСД №2 із заміною лікарняних ліфтів, капітальний ремонт сімейної амбулаторії на вул. Істоміна, 17, та педіатричної амбулаторії на вул. Ладозькій, 17, Центру ПМСД №9 та ін.

На 2019 рік на проведення капітальних ремонтів 13 об’єктів та реконструкції 8 об’єктів передбачено 22 млн грн.