Восени в обігу з’явиться нова купюра номіналом одна тисяча гривен

З 25 жовтня 2019 року Національний банк України вводить в обіг банкноту нового найвищого номіналу – одна тисяча гривень.

На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського. На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

За розміром і кольором банкнота помітно відрізняється від інших. Це допоможе людям легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

Як повідомляється на сайті Нацбанку, нова купюра має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні захисні елементи:

  •  «віконна» захисна стрічка – частково введена в товщу паперу полімерна стрічка, що має відповідний колір (пурпурний) та яскраво виражений комбінований оптично-змінний ефект. Стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. При зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінематичний ефект – змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки;
  • оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи кольорів (від золотистого кольору до нефритового).

Нагадаємо, коли в Запоріжжі подорожчає холодна вода.

Читайте також: Скільки платитимуть запоріжці за навчання дітей в школах мистецтв.