Концерн «Міські теплові мережі» модернізує центральні теплові пункти в житлових будинках. Оновлені технології дозволять жителям міста заощадити взимку на оплаті опалення, а також мати в квартирах комфортну температуру, яка регулюється автоматично, спираючись на показники вуличної температури. Один з таких пунктів встановили в житловому будинку за адресою вул. Патріотична, 32.
Робота цього приладу поширюється одразу на 11 будинків. Вартість реконструкції такого центрального теплового пункту – 200 тисяч гривень, але економія природного газу для концерну значна – близько 16%. Жителі ж заощадять 7-10% на оплаті за опалення.
– Завдяки цій реконструкції жителі 11-ти прилеглих будинків отримали можливість температурного регулювання в перехідний період. Нове обладнання дозволяє подавати воду в теплоносії з правильними параметрами для обігріву та гарячого водопостачання. Це дозволить зменшити перетопи, які є в Запоріжжі, – розповів генеральний директор концерну «МТМ» Олександр Грек.IMG_1839
Регулювання температури буде відбуватися повністю автоматично. На об’єкті будуть змонтовані теплообмінники, насоси та блок управління, який дозволить без присутності людини регулювати температурний режим.
Крім багатоповерхівок, до ЦТП під’єднані дитячий навчальний заклад, а також поліклініка. До них уже проклали нові труби з якісною теплоізоляцією. Комунальники кажуть, раніше система теплопостачання тут була майже в аварійному стані і потребувала негайного оновлення.
– Трубопроводи вже відслужили свій термін, теплоізоляція зносилася, через що ми мали значні втрати температури теплоносія. Ще однією гострою проблемою були постійні пориви. Новий трубопровід дозволить уникнути цих проблем і буде нормально функціонувати протягом 30 років, – зазначив директор відділу аварійно-відновлювальних робіт та будівництва концерну «МТМ» Ростислав Лопицький.
Запрацює тепловий пункт через тиждень — саме тоді пустять гарячу воду. Тестувати подачу тепла почнуть у вересні.
Олександр Грек впевнений, що така реконструкція зможе себе окупити протягом 7 років. Наразі в рамках інвестиційної програми вже встановлено 11 таких пунктів. У планах концерна переобладнати ще 8 подібних ЦТП, які зможуть охопити близько 80 будинків. На ці цілі підприємство передбачило в своєму бюджеті 3 мільйони гривень. Програму продовжать і у наступному році.