Відбулося чергове засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке пройшло під головуванням заступника міського голови Валерія Еделєва.

Головною темою обговорення стали результати перевірки діяльності тимчасових торгових споруд, встановлених в рамках проекту «Купуй запорізьке». З доповіддю виступив директор департаменту розвитку підприємництва та надання адміністративних послуг міської ради Володимир Жуков.

Як розповів Володимир Жуков, в кожному районі була створена робоча група, яка перевіряла дотримання умов Меморандуму «Купуй запорізьке» власниками встановлених, в рамках проекту, тимчасових торговельних споруд.

В результаті було встановлено, що всього було видано 157 паспортів прив’язки для встановлення кіосків проекту «Купуй запорізьке». 59 з них не були встановлені в зазначений у Меморандумі термін, чи були демонтовані. З 98 залишилися кіосків функціонує тільки 81, при цьому в багатьох з них були виявлені недотримання умов Меморандуму.

Серед порушень: недотримання пропорції реалізації товарів місцевих виробників (повинно бути не менше 80%), здача своїх кіосків в оренду, що також не передбачено Меморандумом, встановлення тимчасових торгових споруд з порушеннями (на зеленій зоні, поблизу від електромереж, інженерних мереж) та інше.

Члени координаційної ради висловили думку, що кіоски проекту «Купуй запорізьке», в яких порушуються вимоги Меморандуму, повинні бути демонтовані.

– Про проблеми говорять вже давно. Ідея була прекрасна. Є підприємці, які дотримуються вимог Меморандуму, які повинні продовжувати працювати. У теж час у відношенні порушників необхідно прийняти заходи, передбачені законодавством, а також підписаним Меморандумом, – зазначив член координаційної ради Олександр Головко.

Присутні наголосили, що проблема також має бути розглянута на обласній координаційній раді з питань розвитку підприємництва, так як підписувався Меморандум в рамках області.

– Підготуємо лист на адресу обласної координаційної ради, із зазначенням нашої позиції. Обласна координаційна рада має прийняти остаточне рішення. Сподіваюся, що наша позиція буде підтримана, – сказав Валерій Еделєв.