В комунальну власність повернуто земельну ділянку, розташовану на березі річки Дніпро, – Запорізька обласна прокуратура.

Із лютого 2024 р. Ленінським районним судом розглядалась справа за позовом прокуратури про зобов’язання недобросовісного орендаря повернути міській раді земельну ділянку вартістю понад 13 млн грн.

Під час судового розгляду колишній орендар землі добровільно повернув її територіальній громаді, у зв’язку з цим ухвалою суду провадження у справі обґрунтовано закрито.

Підставою для пред’явлення прокурором позову став встановлений факт протиправного використання громадянином земельної ділянки комунальної власності без правовстановлюючих документів.

Зокрема, у 2010 році між Запорізькою міською радою та фізичною особою був укладений договір оренди земельної ділянки, розташованої в межах прибережної захисної смуги річки Дніпро. Проте після закінчення терміну його дії ця земля не була повернута орендодавцю та більше 3-х років продовжувала використовуватися без законних на те підстав.