Запоріжці активно користуються програмою «Доступні ліки», але понад 25% мешканців нашої області ще не визначилися з сімейним лікарем

На кінець серпня в Запорізькій області декларації з сімейними лікарями підписали більше 1,2 млн людей, що складає близько 73%.

Разом з тим, запоріжці активно користуються програмою «Доступні ліки». Лише за перший квартал 2019 року було виписано понад 181 тис.  рецептів. В аптеках за цей період здійснено відпуск лікарських засобів за 161 тис. рецептами.

Нагадаємо, рецепт на отримання ліків безкоштовно або з невеличкою доплатою може виписати сімейний лікар. Його виписують лише в електронному вигляді.  Пацієнту на мобільний телефон прийде смс-повідомлення з номер рецепта та кодом підтвердження, за якими людина зможе отримати зазначені ліки в будь-якій аптеці в Україні (з позначкою «Доступні ліки») без прив’язки до місця.

Наразі до оновленого реєстру входить 254 лікарські засоби, 47 з яких пацієнти отримують безкоштовно, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат коштує 5,41 грн, найдорожчий – 863,43 грн.

Зазначимо, за останні три роки медична галузь Запоріжжя помітно змінилася. В усіх районах міста відкриваються нові сімейні амбулаторії, закуповується сучасне медичне обладнання та санітарний транспорт, підвищується зарплатня медпрацівників. І все це робиться за кошти міського бюджету.

Читайте також: Запоріжці зможуть виявляти підроблені ліки за допомогою смартфонів.