На сайті Президента України з’явилися електронні петиції з пропозиціями щодо надання трьом містам Запорізької області звання міст-героїв.

Так, пропонують надати такий статус Оріхову, Гуляйполю та Енергодару.

9 вересня на сайті Президента України з’явилася петиція із пропозицією надати статус міста-героя Оріхову у Запорізькій області.

Автор пропозиції зазначає, що за час повномасштабної війни Оріхів зазнає постійних обстрілів та, незважаючи на це, не здається.

Після появи петиції через кілька днів з’явилося ще дві пропозиції надати статус міста-героя Гуляйполю та Енергодару.

“Місто Енергодар та його мешканці показали свою громадянську позицію перед танками окупантів, коли вийшли назустріч колоні російських загарбників.

Чисельність містян тоді перевищувала всі заходи у містах України у протистоянні окупантам.

Містяни, а здебільшого це працівники ЗАЕС, до останнього виконували та виконують свої обов’язки задля запобігання ще однієї катастрофи в Україні. Всі відчувають свою відповідальність перед Україною та світом.

Подвиг працівників ЗАЕС незаперечний, люди працюють забезпечуючи мирний атом нашій державі. Люди працюють у ситуації, яка не описується в жодних правилах та інструкціях, виконуючи свої обов’язки у шаленому морально-психологічному напруженні. Місто тримає фронт не бойовий, а фактично трансграничний, бо всі розуміють наслідки обстрілів окупантів. Місто Енергодар має право на звання “Місто-герой”, – пише автор петиції.