За масштабами, експозицією, кількістю учасників спеціалізований міжнародний Запорізький екологічний форум досяг рівня столиць світу. Зараз підготовка до «Еко-форуму-2017» знаходиться на завершальних етапах – залишились вирішити кілько організаційних питань.

Більшість комунальних та промислових підприємств вже підготували стенди та презентації. Студенти місцевих вузів відвідають 7 тематичних секцій за напрямками:

– охорона повітряного басейну, технології та обладнання захисту атмосферного повітря від викидів забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами;

– система контролю і моніторингу стану навколишнього природного середовища;

– енергозбереження та енергоефективність;

– охорона водних ресурсів, водопостачання, водовідведення, технології та обладнання з очищення природного і стічної води;

– переробка промислових та побутових відходів, енергетичний потенціал відходів, використання вторинної сировини;

– боротьба з карантинними рослинами;

– екологічна освіта.

Згідно розпорядження міського голови Володимира Буряка, під час проведення заходу громадський порядок забезпечить Дніпровський відділ поліції. Також чергуватимуть бригада швидкої медичної допомоги та пожежні інспектори.

У рамках форуму для гостей підготували екскурсії на ПАТ «Запоріжсталь» та ПАТ «Запоріжкокс», де  вони зможуть на власні очі побачити, які кроки зробили промислові гіганти на шляху покращення екології міста.

Завершиться «Еко-форум-2017» підписанням додаткової угоди до Меморандуму спільні дії в сфері поліпшення довкілля – до нього приєднаються 16 нових підприємств.

Нагадаємо

Як раніше писала «ЗС», 1-й спеціалізований міжнародний Запорізький екологічний форум – це багатогалузевий проект, що об’єднає експозиційний, дискусійний та комунікаційний майданчики. Протягом трьох днів сучасні напрацювання у сфері екології демонструватимуться у рамках ековиставки, обговорюватимуться під час численних тематичних «круглих столів», семінарів, майстер-класів та інтерактивних акцій за участю влади, бізнесу, громадськості, студентів та школярів. Масштабний екологічний проект покликаний стати майданчиком для розвитку міжнародного природоохоронного співробітництва, представлення досвіду зарубіжних країн у сфері екологічної безпеки, інструментів підвищення якості навколишнього середовища як одного з визначальних факторів конкурентоспроможності країни. Очікується, що «Еко-форум-2017» стане поштовхом до реалізації нових екологічних проектів, створення системи кооперації та субконтрактингу між великими та малими підприємствами на засадах запровадження екопрограм, сприятиме залученню інвестицій та інновацій, стимулюватиме розвиток екологічної культури.

Відбудеться cпеціалізований міжнародний Запорізький екологічний форум з 30 травня по 1 червня 2017 року у виставковому центрі «Козак-Палац» (м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 70б).

Дарина Буцанова