У Запоріжжі про чистоту в місцях відпочинку дбає комунальне підприємство «Титан». Його працівники виконують великий обсяг дуже важливої, але не завжди помітної роботи. Адже такі вже ми люди: якщо чисто і красиво, то так воно і потрібно бути і буцімто зробилося саме. Але за цим стоїть щоденна праця «титанівців».

З першим подихом весни, з настанням сприятливої погоди працівники КП «Титан» зайнялися прибиранням улюблених місць відпочинку городян, очищенням зелених зон парків та скверів від сміття, що накопичилося за зиму, ремонтом і наладкою систем міських фонтанів.

IMG_9194Чим ще займається КП “Титан”, ми запитали у директора підприємства Лариси Іщенко.

– До наших обов’язків входить утримання, технічне обслуговування, поточний ремонт фонтанів, парків, скверів, пляжів, які є власністю територіальної громади. Догляд за зеленими насадженнями та малими архітектурними формами парків і скверів. А також обслуговування мобільних туалетних кабін, громадських туалетів та туалетних модулів, – розповіла вона.

– За якими парками і скверами доглядаєте?

– Сьогодні на балансі комунального підприємства перебувають 4 парки: Вознесенівський, Перемоги, Енергетиків, Металургів та два сквери: Енергетиків (той, що раніше називався 60-річчя СРСР) та Театральний, розташований навпроти театру ім. Магара.

Благоустрій та утримання парку включає в себе покіс трави, боротьбу з амброзією, обрізку кущів, пересадку дерев, полив зелених насаджень, догляд за газонами, ремонт та фарбування малих архітектурних форм.

Минулого року ми купили 4 тисячі рослин і висадили дві клумби в парку Перемоги, по одній – у парках Вознесенівський, Металургів та Енергетиків. На цей рік ми вже замовили 8 тисяч квітів. Але проблема в тому, що в парках немає чим поливати квіти. Також немає приміщення для наших працівників, де вони могли б переодягатися, відпочивати, тримати свій інвентар.

– Чистотою на пляжах теж займається ваше підприємство?

– Так, два міських пляжі – в нашому віданні. Той, що розташований вздовж Набережної магістралі, та Правобережний.
Вже зараз на пляжах наші працівники почали очищати берегову зону від сміття і водоростей. А на початку квітня почнемо на Центральному пляжі просіювати пісок від дрібного сміття, кришок від пляшок, недопалків, що їх тут роками залишали відпочивальники. Нарешті, наприкінці 2015 року ми таки придбали за 281 тисячу гривень машину італійського виробництва для очищення річного піску. Три роки йшлося про необхідність її покупки, але в бюджеті міста не знаходилося коштів.IMG_8675_новый размер

– Відомо, що без працівників «Титану» не обходиться жоден масовий захід чи свято в місті.

– Дійсно, наше підприємство бере участь в організації всіх міських свят. У нас на балансі є потрібні для організації таких заходів металеві огородження та 13 біотуалетів. Минулого року ми придбали 7 модульних туалетних кабінок, які цього року плануємо встановити по одній в кожному районі міста в паркових зонах.

– Які плани з благоустрою міста на цей рік?

– Днями із проектною організацією ми були в парку Енергетиків, обговорювали, як його можна зробити кращім. Є думки відродити фонтан, який там колись був. Нагадаю, в минулому році КП «Зеленбуд» там висадив кущі і квіти, а ми встановили систему поливу, яка цього року запрацює. До речі, нещодавно декілька кущів ялівцю хтось викопав. Ми вирішили, що треба ставити огорожу зі сторони приватного сектора. На жаль, мешканці прилеглих вулиць не поважають відпочиваючих і себе теж: крадуть все, що погано лежить, їздять парком на автомобілях, зносять туди своє сміття.

– Чи є якісь збитки від вандалів за зиму?

– На щастя, жоден фонтан не постраждав. До речі, ми вже закупили матеріали, і наші працівники власними силами зараз роблять куполи, щоб усі фонтани в місті можна було накривати на зиму і запобігати, таким чином, вандалізму і руйнуванню чаш.IMG_9174

Автор: Ірина ГАВРИЛЕНКО,
фото Володимира ШЕРЕМЕТА