На черговій прес-конференції міський голова Олександр Сін запросив усіх городян взяти участь у святкуванні Дня Перемоги, розповів про міську допомогу ветеранам війни, підбив підсумки концерту Руслани в рамках туру «Вболівай з найкращими». 

Приходьте на святкування Дня Перемоги!
Олександр Сін запросив усіх взяти участь у заходах, присвячених 67-й річниці Перемоги:
9 травня о 9.15 – покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам на Алеї Бойової Слави; 10.00 – святковий Парад поколінь від Алеї Бойової Слави до пл. Леніна; 11.00 – мітинг на площі ім. Леніна; 19.00 – концерт на Алеї Трудової Слави; 21.00 – феєрверк.
Також 9 травня пройдуть масові гуляння:
з 11 до 14 години – у парку Металургів; з 11.30 до 12.30 – біля ККЗ ім. О. Довженка; з 12 години до 16.30 – у Парку Перемоги; з 14 до 19 години – в «Дубовому гаю».
Мітинги пройдуть в усіх районах міста:
Жовтневий район
7 травня о 13 годині – біля пам’ятника танковому екіпажу на площі Радянській;
Заводський район
8 травня об 11 годині – у селі Підпорожнє; о 13 годині – біля меморіалу на вул. Скворцова;
Комунарський район
7 травня о 10 годині – покладання квітів на братській могилі на вул. Очаківській; о 14 годині – мітинг біля меморіалу «Переправа»;
Ленінський район
8 травня о 10 годині – мітинг-реквієм біля меморіалу «Скорботна мати»;
Орджонікідзевський район
8 травня об 11 годині – мітинг біля Знаку Перемоги;
Хортицький район
4 травня о 15 годині – покладання квітів біля братської могили на Мостобуді;
Шевченківський район
7 травня о 10 годині – мітинг біля братської могили «Летять журавлі», селище Леваневського; 11.30 – біля меморіалу «Вічна пам’ять, вічна скорбота» на Капустяному цвинтарі.
На гостей свята чекатимуть сюрпризи: у Парку Перемоги пройде відкриття майданчика для роллерів та скейтерів, буде працювати ретроавтомат із газованою водою, буде квас у скляних бокалах, працюватиме ретротелефонна будка, з якої можна безкоштовно зателефонувати рідним та друзям.
– Для того щоб ветеранам війни віддати шану та менше їх втомлювати, цього року ми підготували відкриті платформи, на яких вони поїдуть на чолі колон під час параду. Їм можна буде передавати квіти, вітати їх, – повідомив Олександр Сін. – Також запрошую всіх, у кого є транспортні засоби, підтримати акцію „Підвези ветерана”: неважко, побачивши літню людину з орденами, зупинитися, відкрити двері та спитати: „Вас підвезти?”. Повірте, позитивні емоції будуть великі з обох сторін.
Допомога ветеранам
У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення 3052 запорізьких учасники бойових дій і інваліди Великої Вітчизняної війни одержать матеріальну допомогу. Ці виплати здійснюються на додаток до одержуваної ветеранами державної допомоги. За словами Олександра Сіна, загалом міський бюджет направить на це більше 1,1 мільйона гривень. 723 інваліди Великої Вітчизняної війни І групи одержать по 500 гривень матеріальної допомоги, 836 інвалідів Великої Вітчизняної війни ІІ групи – по 400 гривень, 59 інвалідів Великої Вітчизняної війни ІІІ групи – по 300 гривень, 1434 учасники бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни – по 250 гривень.
Також уже традиційно проводиться виплата надбавки до пенсій визволителям Запоріжжя. Зараз у нашому місті їх проживає 62. Кожен з них одержить по 900 гривень. Цього року розмір доплати збільшено до 150 гривень на місяць кожному ветеранові. Виплата здійснюється двічі на рік – до Дня Перемоги й до Дня звільнення Запоріжжя.
Допомагає ветеранам і міський територіальний центр соціального обслуговування. Усього під опікою центру перебувають 1300 ветеранів війни й праці, більше 600 дітей війни. Їм надається низка послуг: доставка продуктів харчування, готування їжі, організація медичного обслуговування.
В усіх структурних підрозділах міського територіального центру соціального обслуговування організовано засідання клубів спілкування, святкові концерти для самотніх ветеранів.
Але є ще резерви у формах допомоги, зокрема міський голова Олександр Сін вимагає приділяти підвищену увагу медичному обслуговуванню ветеранів Великої Вітчизняної війни.
На сьогодні в Запоріжжі на обліку – 34436 ветеранів Великої Вітчизняної війни.
«Одне із завдань міської влади – всі ветерани повинні пройти комплексне медичне обстеження, – сказав Олександр Сін. – За чотири місяці подібне обстеження вже пройшли 36,5% інвалідів війни, 35,2% учасників бойових дій, 32% учасників війни”.
У стаціонарних відділеннях міських лікарень організовано 107 палат на 277 ліжок для інвалідів і учасників війни. Всі вони відремонтовані, забезпечені сучасними меблями. Цього року планується закінчити реконструкцію госпітального відділення міської лікарні №2. На це в бюджеті Запоріжжя передбачено 300 тисяч гривень.
«Наше завдання – зробити це госпітальне відділення кращим в області. Це стосується як устаткування, медичного обслуговування, так і харчування», – відзначив мер міста.
У першому кварталі поточного року стаціонарне лікування пройшли 431 інвалід війни, 770 учасників бойових дій і 2735 учасників війни. В обласному госпіталі лікувалося 245 ветеранів, у госпітальному відділенні лікарні №2 – 206 ветеранів.
У місті діє програма пільгового зубопротезування для інвалідів і учасників війни, ветеранів праці, інвалідів загального захворювання. В 2012 році таку допомогу вже одержали 282 чоловіка на загальну суму майже 200 тисяч гривень. В 2012 році за кошти міського бюджету планується провести операції заміни кришталика ока 100 інвалідам і учасникам бойових дій.
Після футболу – Різдво
2 травня на площі Фестивальній відбулося святкове шоу «Вболівай з найкращими». Подивитися його прийшли більше 16 тисяч запоріжців. Більше тисячі чоловік стали учасниками інтерактивного шоу, що проходило в рамках туру. Троє запоріжців виграли по два квитки на „Євро-2012”.
– Хочу подякувати організаторам Всеукраїнського туру «Вболівай з найкращими». Всі запоріжці одержали великий заряд енергії, тур досяг своєї головної мети – культурної активності вболівальників. Я впевнений, якщо всі українці будуть вболівати, як запоріжці 2 травня, збірна України зможе стати чемпіоном Європи», – відзначив міський голова Олександр Сін.
Міська влада зробила все, щоб свято в Запоріжжі пройшло успішно. Організатори шоу завершили виступ святковим феєрверком.
Заступник директора з маркетингу ВАТ «Укртелеком» Сергій Киндрась розповів про інтерактивну частину шоу, зокрема про змагання між містами за рівнем шуму, що вимірявся на заході: «Запоріжжя поступилося Кіровограду за кількістю децибелів, 88 проти 89, але випередило за тривалістю фанатського крику, протримавшись 8 хвилин і 25 секунд».
А під час зустрічі міського голови Олександра Сіна з Русланою очільник міста запропонував організувати в Запоріжжі свято «Різдво на Хортиці».
– Ми домовилися зі співачкою Русланою об’єднати зусилля й організувати в Запоріжжі свято «Різдво на Хортиці». Таким чином, ми продовжимо традиції своїх предків – запорізьких козаків, для яких особливо шанованими були три свята: Покрова, Великдень і Різдво. Два з них уже відзначаються в обласному центрі з розмахом. «Різдво на Хортиці» ми можемо зробити не менш масовим і цікавим для мешканців міста, туристів та гостей обласного центру.
Святкові дні – без пригод
У святкові дні запорізька міліція відпрацювала ефективно. Завдяки цьому в період з 29 квітня по 2 травня кількість правопорушень не тільки не збільшилася, як це звичайно відбувалося під час свят, але навіть скоротилася на третину. Олександр Сін зазначив: «Охорона громадського порядку була забезпечена на високому рівні. Хочу подякувати керівництву запорізької міліції за організацію роботи. Чотири вихідних дні співробітники міліції працювали в посиленому режимі, забезпечивши охорону громадського порядку під час масових заходів і в цілому по місту”.
Міський голова також підкреслив, що не було допущено масового продажу на площі Фестивальній алкоголю неповнолітнім. У цій роботі брали участь як міліціонери, так і працівники виконавчих органів міськради. На думку Олександра Сіна, це дозволило не допустити проявів хуліганства на святі.
«Також завдяки цьому площа Фестивальна після концерту була набагато чистіша, ніж після останнього святкування Дня міста», – відзначив мер міста.