О 06:20 пожежу в навчально-тренувальному корпусі Запорізької АЕС, яка сталася внаслідок обстрілу російських військових, було ліквідовано. Жертв та постраждалих немає.

На 7.00 годину ранку 04.03.2022 року радіаційний фон на території Запорізької області лишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення, повідомляє обласна влада.

Ніч в Енергодарі була важкою. Обстріляно енергоблоки Запорізької АЕС, виникла пожежа.

“Загроза світовій безпеці! Унаслідок безперервного обстрілу ворогом будівель та блоків найбільшої АЕС у Європі палає Запорізька атомна станція”, – написав міський голова м. Енергодар Дмитро Орлов уночі 4 березня на власній Фейсбук-сторінці.

Прессекретар Запорізької АЕС Андрій Туз о 1.10 повідомив у відеозверненні, що техніка РФ веде вогонь по станції.

“Існує реальна загроза ядерної небезпеки на найбільшій атомній електростанції Європи. Вимагаємо припинити вогонь із важкої техніки по енергоблоках Запорізької АЕС”, – сказав він.

“Енергоатом” звернувся до світової спільноти та попередив, що обстріл енергоблоків Запорізької АЕС із важкої зброї – це “суворе порушення ядерної та радіаційної безпеки найбільшого в Європі ядерного об’єкта, що може призвести до важких і трагічних наслідків для всього світу”.