​​У Запоріжжі засудили на 13 років “поліцейського” з Михайлівки.

Слідчі встановили, що на початку квітня 2022 року російські окупанти призначили старшого зміни патрульних “Отделения полиции № 3” у смт Михайлівка. Обіймати цю посаду погодився місцевий житель Володимир Агеєв.

Один зі свідків розповів, що Володимир Агеєв працював на свинофермі. У березні окупаційна влада оголосила набір до так званої «народної поліції». За словами чоловіка, туди приймали усіх: людей з алкогольною та наркотичною залежностями та інший асоціальний контингент.

Одного дня у свідка захворів син і він повіз його до місцевої лікарні. Там побачив Агеєва разом з військовими рф.

Обвинувачений був одягнутий у чорний тактичний одяг, але без ознак, мав табельну зброю, – пише Запорізький центр розслідувань.

Пізніше свідок бачив, як Агеєв з іншими здійснював патрулювання на машині Нацполіції, але державні українські номери були замінені на цивільні.

Наступний свідок пояснив, що на час окупації мешкав у Михайлівці. Йому розповідали, що Агеєв раніше працював у поліції. Однак його вигнали за невідповідність, після чого він працював, де прийдеться.

Окрім цих та інших свідків, суд розглянув й інші докази.

Зокрема, слідчі дослідило й інтернет публікації. У яких фігурував обвинувачений у ролі так званого “народного поліцейського”.

Отже, суд дійшов висновку, що чоловік винний за статтею ч. 7 ст. 111-1 ККУ — колабораційна діяльність. Відтак чоловік має провести за ґратами 13 років. Окрім того, чоловіка позбавили права обіймати посади в правоохоронних органах, органах влади на 15 років. 

Водночас обвинувачений перебуває на тимчасово окупованих територіях. Отже, відбувати покарання буде тільки після затримання.