На Запоріжжі вперше не заочно розглядають справу за статтею “Державна зрада”. 8 вересня в Комунарському районному суді Запоріжжя відбулося судове засідання у справі заступниці голови Бердянської районної державної адміністрації з гуманітарних питань, яку обвинувачують у державній зраді та колабораційний діяльності.

За даними слідства, навесні посадовиця погодилася обійняти псевдопосаду “заступника голови Бердянського району Запорізької області”. Зокрема, збирала та аналізувала інформацію про надзвичайні події, стан гуманітарної допомоги, банківської системи, фінансової забезпеченості та роботи підприємств Бердянська.

Як доказ прокурор навів повідомлення, які були вилучені з телефону підсудної:

“Отримала від представника рф завдання щодо збору даних з забезпечення діяльності військово-окупаційної адміністрації держави агресора на території міста Бердянськ, а саме інформації щодо надзвичайних ситуацій та подій, пошкоджені об’єкти інфраструктури, діючі обмеження щодо послуг ЖКГ і інші події”.

Адвокатка обвинуваченої Антоніна Шостак зазначає, її підзахисна не відповідала на повідомлення від російських спецслужб, які ті їй надсилали:

“Якщо аналізувати взагалі доказову базу відносно Галаніної, вона грунтується на свідченнях близьких, на матеріалах негласних слідчих дій і її особистих розмовах з рідними, за певними виключеннями, де їй дійсно телефонують співробітники фсб, і протоколах огляду її телефону. Дві статті, і ми пишемо “жодних наслідків не спричинено”.

Підсудна перебуває у залі суду, втім, знімати її адвокати заборонили. Свою провину жінка не визнає. Наголошує, 12 березня з’явилася до адміністрації не з метою співпраці з окупантами, а задля того, аби виплатити незахищеним верствам населення соціальну грошову допомогу:

“Я ніколи не пошкодую у своєму житті, що я з’явилася, як представник керівництва, бо я залишилася одна і були врятовані люди, і 8,5 мільйонів гривень було виплачено. Ми постійно знаходилися під психологічним тиском, під зброєю”, – заявила підсудна.

Співробітники СБУ затримали посадовицю 22 березня при спробі перетину блокпоста у напрямку Запоріжжя. Нині вона перебуває у СІЗО. Наступне судове засідання призначене на 13 вересня, на якому будуть досліджувати письмові та речові докази.