Міська влада вступила в боротьбу за будівництво мостових переходів через річку Дніпро і розвиток запорізького аеропорту. За останні дні було прийнято кілька стратегічно важливих рішень, які зрушать процес з мертвої точки.

Під час зустрічі керівництва області та міста з народними депутатами України від Запорізької області 1 липня міський голова Володимир Буряк звернув особливу увагу на відновлення будівництва запорізьких мостів.

«На сьомій сесії (ред. – яка відбулася 30 червня) ми зарезервували в міському бюджеті близько 44 мільйонів гривень для відновлення будівництва мостових переходів», – заявив Володимир Буряк.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль висловив упевненість, що виділення коштів з обласного та міського бюджетів на будівництво мостів стане сигналом для Кабінету Міністрів України, який виділить з держбюджету обіцяні 200 мільйонів гривень.

Що стосується Міжнародного аеропорту «Запоріжжя», то 29 червня компанія «Транс-АЕРОХОЛДІНГ Запоріжжя», яка працює в аеропортах «Бориспіль» та «Київ» (Жуляни), отримало всі необхідні сертифікати на виконання повного спектру послуг з наземного обслуговування пасажирів, повітряних суден в Міжнародному аеропорту «Запоріжжя».

Але на цьому міська влада не планує зупинятися. За словами Володимира Буряка, з міського бюджету виділено кошти на ремонт злітно-посадкової смуги, будівлі аеровокзалу, терміналу для внутрішніх авіарейсів, дороги до аеропорту, модернізацію світлосигнального і радіолокаційного обладнання. Вже підготовлена ??концепція будівництва в запорізькому аеропорту сучасного пасажирського терміналу.

– Планується, що новий термінал зможе обслуговувати 400 осіб на годину. Його площа складе вісім з половиною-дев’ять тисяч квадратних метрів. На сьогодні у нас є потенційний інвестор для будівництва терміналу. Будівництво терміналу почнеться вже в поточному році, – зазначив Володимир Буряк.

Попередня вартість будівництва складе 450-500 мільйонів гривень.