У Всесвітній День здоров’я до міської дитячої стоматологічної поліклініки прийшли вихованці дошкільного навчального закладу

45 «Ліхтарик». Діти показували свої таланти, співали та танцювали для лікарів, а ті, в свою чергу, нагадали малечі правила гігієни ротової порожнини та «озброїли» їх зубними щітками.

Цей захід став завершальним у рамках проекту «Здорова усмішка – здорова Україна». Протягом року запорізькі дитячі стоматологи завітали у 140 дошкільних навчальних закладів міста, де провели профілактичні бесіди із 8443 дітьми.

До речі, вже два роки поспіль працює міський проект, розрахований на виховання в дусі здорового способу життя дітей молодшого шкільного віку й дошкільнят. В цьому році дитячі стоматологи пішли в дитячі садки. Вони навчали дітей, як правильно чистити зуби, як правильно харчуватися, щоб зуби були здоровими, а також як бути здоровим взагалі. На спеціальному макеті зубів у збільшеному вигляді за допомогою великої зубної щітки дитячі стоматологи демонстрували методику догляду за порожниною рота. Діти вивчили розташування зубів людини, анатомічні особливості зубів. Дитячі стоматологи в ігровій формі відповідали дітям на запитання.

Тепер стоматологи сподіваються, що молоді городяни будуть більш уважно ставитися до свого здоров’я. Проте, якщо в них виникнуть якісь проблеми, міська дитяча стоматологічна поліклініка завжди чекає на відвідувачів. Щодня тут лікуються більше сотні пацієнтів від 5-ти до 18-ти років. Обслуговують малечу з усього міста та прилеглих населених пунктів. Тут борються із найбільш складними захворюваннями ротової порожнини.

IMG_2438Без перебільшення, дитяча стоматологія на вул. Кам’яногірській, 5, є унікальним медичним закладом нашого міста. Крім того, що кожного дня 30-40 дітей залишають тут свої молочні зубки, саме в цій лікарні допомагають дітям при важких вроджених патологіях, здійснюючи унікальні хірургічні операції та ортодонтичні маніпуляції немовлятам 7-10 днів від народження.

В 2017 році за кошти бюджету міста для цієї лікарні було придбано 10 сучасних стоматологічних установок на суму 1,3 млн грн. До цього обладнання не оновлювалося з дня відкриття закладу у 1985 році.

Як розповіла «ЗС» головний лікар Марина Гавриленко, зараз в структурі дитячої стоматологічної поліклініки функціонує два лікувально-профілактичних відділення, ортодонтичне відділення та зуботехнічна лабораторія. Медичну допомогу дітям надають 19 лікарів-стоматологів, 4 хірурга, 5 ортодонтів, 7 медичних сестер та 4 зубні техніки.

Дитячу міську стоматологічну поліклініку було відкрито в 1985 році для надання допомоги дитячому населенню Дніпровського, Вознесенівського, Хортицького районів Запоріжжя.

Придбані стоматологічні установки відповідають сучасним стандартам лікування зубів у дітей, – каже головний лікар Марина Гавриленко. – Вони красиві, комфортні, безшумні, мають швидкісні режими від 30 до 300 оборотів. У попередніх машинах такої функції не було, і то були справжні зубодробилки, які руйнували тканину зуба. Нові стоматустановки оснащені слиновідсмоктувачами, пилососами, пристроєм для зрошення операційного поля, якісним освітленням, зручними кріслами.

За словами головного лікаря, 6 машин встановили у звичайних кабінетах лікарів, ще 4 установки віддали в розпорядження хірургів та ортодонтів. Є тут і спеціальний кабінет, обладнаний для обслуговування дітей-інвалідів. До того ж нова апаратура для цього повністю пристосована.