Світ
Під час з’їзду Демократичної партії США в місті Шарлот (штат Північна Кароліна) Барак Обама формально погодився стати кандидатом в президенти на новий термін.
Діючий американський президент звинуватив свого суперника від республіканців Мітта Ромні у нерозумінні міжнародної політики через заяву останнього, що геополітичним ворогом США № 1 залишається Росія.
Учора відбулося основне засідання саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у Владивостоку. Президент США Обама через свій партійний з’їзд проігнорував захід, всі ж інші лідери регіону, включаючи Китай та Японію, взяли участь у роботі саміту.
Виступаючи на саміті АТЕС, президент РФ В. Путін заявив, що до 2020 року Росія вироблятиме 120 млн. тонн зерна і 40 млн. тонн із них продаватиме на зовнішніх ринках. Сьогодні цей показник складає 15–20 млн. тонн.
40-річну жінку, яка підняла скандал навколо голого принца Гаррі на вечірці у Лас-Вегасі (США), заарештовано за підробку чеків на суму 21,7 тисячі доларів.
Після скарги легендарної французької співачки Мірей Матьє, що із інтерв’ю вирізано її слова про прощення трьох учасниць панк-групи Pussy Riot, які проспівали у Храмі Христа спасителя “Богородице – Путіна прожени”, телеканал ТВ-Центр (Москва) відсторонив від ефіру відповідальну за це журналістку.
У США затримано за “сексуальні домагання” неодноразового призера чемпіонатів Європи із танців на льоду, відомого радянського фігуриста Генріха Сретенського.
Україна
Росія вимагає від України сплатити 3,2 млрд. гривень як борги компанії ЄЕСУ Міноборони РФ. Справу розглядатиме Господарський суд Києва. Керівником ЄЕСУ у часи створення заборгованості була екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.
У четвер Верховна Рада фактично нічним голосуванням (біля 10-ї вечора) створила земельний банк. У сесійній залі були присутні 57 депутатів. Створення такого банку фактично відкриває в Україні функціонування ринку землі.
В Україні введуть утилізаційний збір з імпортованих у країну легкових і вантажних автомобілів, автобусів та спецтехніки. Він може становити близько 1 тис. доларів за одиницю техніки. У документі прямо вказується, що це робиться у відповідь на дії Росії, яка ввела утилізаційний збір з 1 вересня.
“Компанія олігарха Дмитра Фірташа “Газтек” перемогла в приватизаційному конкурсі з продажу 26 % акцій ПАТ “Луганськгаз”. 6 вересня компанія “Газтек” придбала 25 % акцій ПАТ “Запоріжжягаз”, 5 вересня – 26 % акцій ПАТ “Дніпропетровськгаз”, 4 вересня – 25 % акцій “Севастопольгазу”. Також 30 серпня “Газтек” переміг і в конкурсі з продажу 25 % ПАТ “Івано-Франківськгаз”, запропонувавши 33,35 млн. гривень при стартовій ціні 32,6 млн. гривень”. (“Економічна правда”)
Після цілої низки скандалів черговим директором заповідника “Києво-Печерська лавра” став Любомир Михайлина. До цього він очолював заповідник “Хотинська фортеця” (Чернівецька область).
В одній із частин, дислокованих на Дніпропетровщині, під час учбових стрільб загинув лейтенант Збройних Сил України.
Область
Станом на 1 серпня в області утримувалося 125 тис. голів великої рогатої худоби, 337,7 тис. голів свиней, 57,3 тис. голів овець і кіз, а також 6,4 млн. голів птиці.