На мальовничому березі р. Молочна неподалік від с. Кутузівка Токмацького району відбувся фестиваль народної творчості “Срібна купальська роса”. Фестиваль пройшов на високому організаційно-творчому рівні про що свідчила чимала кількість глядачів (близько 6500 осіб) та активна участь самих непересічних місцевих мешканців та гостей свята у конкурсах та театралізованих дійствах.

Розпочалось свято традиційною ходою учасників фестивалю, що проходила під девізом: “Усі на Івана Купала, щоб життя красивіше стало!”. До ходи долучилися близько 250 учасників художньої самодіяльності. А у самій концертній програмі участь брали вокальні та фольклорні колективи, окремі виконавці Чернігівського, Вільнянського, Михайлівського, Токмацького, Новомиколаївського, Пологівського, Якимівського районів та с. Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області.

Цьогоріч фестиваль набув обласного статусу, а відбувалося свято за підтримки комунальної установи “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради, департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, відділу культури і туризму Токмацької райдержадміністрації, районного організаційно–методичного центру відділу культури і туризму Токмацької райдержадміністрації.

Гостей свята розважали театралізованим дійством «Свято у вінках». Для усіх бажаючих народні умільці проводили майстер класи із гончарного мистецтва та плетіння купальських віночків.

1 (4) (1)Особливо полюбилася гостям виставка-продаж виробів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва за участю 23 умільців з Запорізької області. На виставці були представлені неймовірні вироби традиційного народного і сучасного мистецтва: живопис, сувеніри, картини і прикраси з бісеру, інтер’єрні ляльки, вишивка, декупаж, ляльки-мотанки, канзаші, гончарні вироби та інші.

Та хіба можна уявити свято без смачної рибної юшки та козацького кулешу? Сім місцевих команд змагались у конкурсі на кращу рибну юшку. Журі у складі почесних гостей заходу скуштували традиційну святкову страву та оголосили трійку переможців конкурсу. За результатами голосування, третє місце виборола команда Молочанської міської ради, друге – Жовтневої сільської ради, а почесне перше – Токмацької райдержадміністрації.

Запалювання купальського багаття стало кульмінацією свята. Послі цього на людей чекало фаєр-шоу і святковий феєрверк від театру вогню “Магай” Запорізького району.           DSC_0421
Проведення даного заходу в черговий раз підтверджує, що відродження українських народних звичаїв, традицій української культури можна досягти тільки комплексно при підтримці органів державної влади, місцевого самоврядування, спонсорів та самих громадян.