У міській дитячо-юнацькій спортивній школі «Локомотив» займається більше ста дівчат і хлопців. Більшість з них – кандидати в майстри спорту, майстри спорту, чемпіони та призери всеукраїнських і міжнародних змагань.
Цього року матеріально-технічна база поповнилася 6 новими човнами. Для вихованців, які займаються веслуванням, за кошти міського бюджету придбали 5 тренувальних каное і двомісну байдарку професійного класу. На човни було виділено близько 250 тисяч гривень.
Вручити новий інвентар, а також посвідчення майстра спорту приїхав заступник міського голови Анатолій Пустоваров.
– Два роки назад ми розпочали масштабну програму оновлення матеріально-технічної бази міських ДЮСШ. За цей час був суттєво оновлений інвентарний фонд, наші спортсмени отримали змогу займатися на професійних спортивних знаряддях. Зокрема, для відділення веслування минулого року були придбані професійні каное – «четвірка» та одиночні. Зараз база поповнилась «двійкою» та тренувальними байдарками. Адже якість човна разом з майстерністю гребця впливає на гарний результат під час змагань, – зазначив Анатолій Пустоваров.31 (3)
За словами директора ДЮСШ «Локомотив» Євгена Морозова, така підтримка є важливою для спортсменів. Вони мають можливість відточувати свою майстерність під час повсякденних занять.
– Емоції просто зашкалюють. Нарешті ми дочекалися своїх човнів, які везли до нас з Португалії, – поділився Євген Морозов. – Наприклад, нова байдарка-«двійка» – найкраща з існуючих на сьогоднішній день. Це другий човен такого рівня, який отримала наша школа, перший був чотиримісній. На ньому наші спортсмени зайняли не тільки призові місця, а й стали переможцями чемпіонатів України. А сьогодні хлопці, які гребли в тих екіпажах, матимуть можливість виступати в «двійці». Такий якісний інвентар дає мотивацію і тренерам, і самим спортсменам.
За великі досягнення каноїст Лев Кірпік отримав посвідчення майстра спорту. Хлопець займається веслуванням вже сьомий рік, є багаторазовим чемпіоном і призером всеукраїнських та міжнародних змагань.
– Мені подобається веслування, тому що коли ти пливеш, повністю керуєш процесом і володієш ситуацією, – поділився Лев. – Звичайно, погода може зіграти свою роль, але під неї можна підлаштуватися. Я радий, що в нас з’явилися такі хороші нові човни. Успіх на змаганнях на 30-40% залежить саме від човна. Навіть незначне пошкодження в кормі призводить до того, що результат падає.
Міська влада продовжує розвивати дитячій та юнацький спорт у Запоріжжі, тож наступного року планується продовжити фінансування програми оновлення матеріально-технічної бази запорізьких ДЮСШ.