Компанія “Консоль ЛТД” та інші фірми, пов’язані зі спікером Верховної Ради Криму Володимиром Константиновим, заборгували банкам понад мільярд гривень. Про це стало відомо з матеріалів судових справ, розміщених в Єдиному реєстрі судових рішень, пише “Тиждень.ua”.
Найбільше боргів у бізнесу Константинова перед українським державним “Укрексімбанком”. Так, 17 лютого Госпсуд Криму розглянув позов цього банку до компаній “Консоль ЛТД”, “Інвестиційно-фінансової компанії Крим-Фінанс” та ПП “Цар-Град-Строй”. Банк домагається від відповідачів стягнення майна в сумі $5,28 мільйона і 459,89 мільйона гривень. Компанії Константинова позичали гроші у 2006 та 2013 році.
Забезпечувати позику мало майно споруджуваного готельного комплексу в селищі Партеніт площею 16673 квадратних метри на ділянці 0,7 га. Як заставу банку також були надані 100 % у статутному фонді фірми “Цар-Град-Строй”, а також майнові права компаній “Консоль ЛТД” і “Цар-Град-Строй” за договором про будівництво комплексу.
17 лютого Господарський суд Криму призупинив провадження у справі, поки не буде проведена оцінка вартості майна. Одночасно “Укрексімбанк” виставив претензії компанії “Реал Естейт”, яка є засновником компанії “Консоль ЛТД”. Банк через суд вимагає стягнути з фірми 575,54 млн. грн. (включаючи відсотки, пеню, штрафи тощо).
Претензії до фірм Володимира Константинова є й в інших банків. Так, “Промінвестбанк” веде судову тяжбу з компаніями “Консоль ЛТД”, “Реал Естейт”, “Севастопольський завод залізобетонних виробів”, українсько-російським підприємством “Джеміет” і ТОВ “Гіпек” про стягнення 39,91 мільйона гривень. Позовні вимоги пов’язані з невиконанням умов кредитного договору десятирічної давності. Ще один позов “Промінвестбанку” на суму 25,5 мільйона гривень до компанії “Консоль ЛТД” та її партнерів – “Реал Естейт”, “Джеміет”, “Індустрія-Крим” – пов’язаний з претензіями за договором від 2007 року.
Також суди з “Консоль лтд” та спорідненими структурами веде банк “Київська Русь” – претензії в розмірі понад 50 мільйонів гривень.
Як відомо, раніше депутат від “Батьківщини” Андрій Сенченко заявив, що Константинова Росія використовує, як маріонетку, через те, що фірма Константинова також отримувала “дуже великі кредити” в “Ощадбанку” і “ВТБ-банку”.