У Запоріжжі відбувся зональний відбірковий тур обласного патріотичного конкурсу «Спадщина», організаторами якого виступили управління по роботі з молоддю та сім’єю департаменту спорту сім’ї та молоді Запорізької міської ради (ЗМР) та обласний центр патріотичного виховання молоді. Мета такого заходу – формування національно-патріотичного світогляду, збереження та розвиток духовно-моральних цінностей українського народу. На участь у відбірковому турі до департаменту спорту сімї та молоді ЗМР було подано понад 50 заявок від талановитої та обдарованої молоді віком від 14 до 35 років.

Конкурсанти виступали в номінаціях: «Авторська пісня», «Класика патріотичної пісні», «Пісні, народжені в АТО», «Українська народна пісня», а також «Народна хореографія» й «Сучасна хореографія». У кожній номінації компетентне журі обирало переможців.

Оцінювали конкурсантів Марія Шконда – директор обласного центру патріотичного виховання молоді Запорізької облради, Володимир Артем’єв – заслужений працівник культури України, директор фестивалю «Зорепад» та інші.

Ми ж залюбки послухали пісні та подивилися танці у виконанні нових запорізьких талантів. Так, Катерина Фоміна заспівала глядачам відому народну пісню «Ой, у вишневому садочку», колектив «Струни душі» – «Моя сорочка-вишиванка»… А загалом, молодь була більш схильна до «Пісень, народжених в АТО»: Олена Луц «Білі лебеді в небесах», Влада Гончаренко «Повертайся живим», Євгенія Пашеніна «Прошу в неба», вокальна тріада «Над землею тумани», а Ліза Шматок на бандурі проникливо виконала пісню «Не твоя війна».

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Заступник начальника управління по роботі з молоддю та сім’єю, начальник відділу по роботі з сім’єю департаменту спорту, сім’ї та молоді ЗМР Яна Міскєєва розповіла, що цей конкурс вже став традиційним, він відбувається навесні щороку.

Ми впевнені, що місто Запоріжжя порадує талантами, бо їх у нас багато. І наші учасники достойно представлять місто у фіналі конкурсу «Спадщина», який відбудеться в обласному музично-драматичному театрі ім. В.Магара, – запевнила Яна Борисівна.

– Вже пройшло більше години виступів, можливо, вам уже хтось сподобався?

– Дуже гарний був виступ Лізи Шматок на бандурі. Він вразив членів журі своїм виконанням. Дехто навіть зазначив, що вона заспівала пісню («Не твоя війна» – авт.) краще, ніж сам Вакарчук. У дівчини гарний вокал і була оригінальна подача цієї пісні.

– А як вам інші учасники?

На жаль, не можу порадуватися тому, що в цьому році нас «не балують» хореографічні колективи – зараз їх представлено лише шість. А от в минулі роки цей жанр був значно популярніший. І це не дивлячись на те, що організатори конкурсу навіть підготували їм грошові призи. Зате тут вистачає вокальних номерів, і нам буде з чого вибирати, – підкреслила вона.

Вже виходячи з концертного залу, помітив у вестибюлі ту саму Лізу, яка, забившись у куточок, присіла, вочевидь, з мамою і щось жваво обговорювала, тримаючи в руках бандуру.

Як розповіла мені Ліза Шматок, на цьому національному інструменті вона грає вже 8 років. А вокалом займається ще раніше – з самого дитинства. В минулому році вона закінчила музичну школу. У Лізи дійсно сильний голос, але перед конкурсом вона перехворіла (температура у неї тримається й досі) і їй було важко продемонструвати всі свої можливості. На «Спадщині» вона виступала вперше. Але вже приймала участь у конкурсі «Міс українка», який кожного року проводиться у нас серед училищ Запорізької області. Одного року вона була фіналісткою, а наступного потрапила лише в полуфінал. Проте її запросили до фіналу зіграти на бандурі на одному з етапів конкурсу талантів.

– В якій професії ви себе далі бачите?

Хочу піти працювати до театру Києва чи Львова тому, що великі міста, де більше можливостей, мені більше імпонують, – не роздумуючи відповіла вона.