Під час вкрай несприятливих погодних умов Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді посилили патронат та контроль забезпечення належних умов життя вразливих категорій населення, особливо сімей з дітьми, багатодітних сімей, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
9 лютого було здійснено соціальне інспектування 3 сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах і тому знаходяться під соціальним супроводом.
Першою відвідано родину Ю. В квартирі на 15 кв. метрах проживають 6 чоловік: мати, четверо малолітніх дітей та бабуся. На момент першої зустрічі в родині існувало багато проблем, головні з яких – нестача коштів на існування, бо чоловік не сплачує аліменти на дітей, та необхідність влаштування дитини у дитячий садок. Спеціалісти Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді допомогли влаштувати дитину до дитячого садка № 98. Також надіслано клопотання з питання поліпшення житлових умов. Готується подача позову до суду щодо отримання аліментів.
Друга родина, яка складається з бабусі та дідуся, завдяки роз’яснювальній роботі фахівців Центру, побажали взяти під опіку свого 5-річного онука, якого покинула рідна мати, а батько потрапив за грати. Спеціалісти Центру займаються інформаційним та юридичним забезпеченням встановлення опіки, надають педагогічні послуги з формування навичок взаємодії з дитиною. З бабусею та дідусем дитині затишно та комфортно, створено всі умови для всебічного розвитку дитини: своя кімната, в якій розвішано малюнки та саморобки хлопчика, комп’ютер, “шведська стінка”.
В 3-й проінспектованій родині проживає мати з двомісячною дитиною, цивільним чоловіком та його матір’ю. У матері дитини відсутні будь-які документи посвідчення особи, що не дає змоги зареєструвати дитину та оформити державну допомогу при народженні. На даний час спеціалісти Центру сприяють відновленню документів (паспорта та свідоцтва про народження), також надано гуманітарну допомогу речами.
Під час інспектування всі дітлахи в цих сім’ях отримали розвиваючі ігри та м’які іграшки від спонсора.
Під час несприятливих погодних умов спеціалістами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Запорізького регіону вже обстежено 471 сім’ю, яка перебуває у складних життєвих обставинах. В результаті моніторингу 39 дітей тимчасово вилучено з сімей та влаштовано в заклади державного утримання, 3 сім’ям надано допомогу в отриманні вугілля, 23 сім’ї забезпечено теплими речами, 2 сім’ї забезпечено продуктами харчування.

Обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді