На підприємстві «Вельтум-Запоріжжя» розповіли, як ремонтують пошкоджені контейнери. За інформацією підприємства, з початку року у Запоріжжі не підлягають відновленню сотні контейнерів для сміття. Окрім вандалів, які їх псують, сміттєвим бакам ненавмисно завдають шкоди і звичайні запоріжці, викидаючи туди заборонені відходи.

За словами фахівців, баки псуються, коли їх перевантажують сміттям. Начастіша проблема – поламані колеса. Їх зазвичай ремонтує на адресі виїзна бригада. Кажуть, буває так, що вдень за різними адресами на сміттєвих контейнерах замінюють близько трьох десятків коліс.

У «Вельтум-Запоріжжя» також зауважують, що кількість випадків перевантаження контейнерів збільшується влітку. Саме тоді люди наводять лад на присадибних ділянках або роблять ремонти. Досить часто викидають до контейнерів не тільки будівельне чи великогабаритне сміття, але й, наприклад, гілля, сухе листя, ґрунт і траву. Внаслідок цього у баків ламаються колеса. А ще через такі відходи псуються сміттєвози.

– Спецтранспорт, який забирає ці контейнери, ламається, страждає його гідравлічна система. А коли транспорт виходить з ладу, це порушує маршрутні графіки та своєчасне вивезення сміття з інших контейнерних майданчиків, – розповіла начальниця господарського відділу компанії «Вельтум – Запоріжжя» Оксана Кузнєцова.

Крім цього, фахівці зазначають, що від перевантаження в металевих баках деформуються стінки, а пластикові йдуть тріщинами.

Тож, підприємство «Вельтум-Запоріжжя» вимушене закуповувати нові баки. Вартість одного контейнера сягає близько 10 тис. грн. А комплект коліс для заміни коштує 1,5 тис. грн.

Представники підприємства звертаються до мешканців міста з проханням використовувати сміттєві контейнери за призначенням. Також просять повідомляти про випадки навмисного знищення або викидання будівельного сміття до баків за телефоном кол-центру підприємства – 067 612 70 51.