7 вересня. Запоріжжя. Стадіон «Славутич-Арена». Дощ

Україна: Маханьков, Тимчик, Миколенко, Попов, Михайліченко, Вакулко (к), Лєднєв, Шапаренко (Протасов, 83), Коваленко, Швед (Третьяков, 64), Русин (Борячук, 58). Тренер – Олександр Головко.

Латвія: Зоммерс, Юрковскіс, Гулбіс, Черномордійс (к), Каркліньш (Савельєвс, 18), Тоберс, Емсіс, Кігурс (Яунземс, 83), Циганікс, Фьодоровс (Куртішс, 76), Івановс. Тренер – Дайніс Казакевичс.

Голи: Попов (21), Швед (28), Коваленко (65) – Фьодоровс (60), Кігурс (63).

Це свято, якого в місті чекали давно – після відповідних технічних заходів, що вимагала від центрального стадіону европейська федерація футболу, тепер деякі вибагливі запоріжці зможуть дивитись не лише прем’єр-лігові матчі тимчасово прописаної в нас луганської «Зорі», а навіть і збірної України. Хоча й молодіжної. Тож у Запоріжжі, у рамках кваліфікаційного турніру Євро-2019 (U-21) відбувся матч молодіжних збірних України та Латвії.

Нагадаємо, що кваліфікаційні матчі 4 групи розпочались ще 10 червня 2017 року, коли збірна Латвії приймала слабеньку Андорру, і зустріч закінчилася лише сухою нічиєю. А 1 вересня того ж року латвійці зіграли 1:1 з Україною. Через чотири дні, на виїзді, наші вщент розбили цю Андорру (0:6), а 10 жовтня в Києві зіграли 1:1 з Нідерландами. Далі гірше – 10 листопада, знову ж таки в Києві, програємо збірній Англії – 0:2, а 14 листопада знову 2:0 уже в Шотландії.

Наступного року кваліфікаційні матчі для нас розпочались 27 березня в Англії, і вкотре наші хлопці програють – 2:1. Далі, як то кажуть, нікуди, адже з групи виходять лише дві кращі команди. І ось, все це дійство «по порятунку утопаючих» переходить до нас у Запоріжжя. Лозунги, звичайно, відповідні: «Команда Олександра Головка більше не має права на помилку Дійсно, для того, щоб посісти підсумкове друге місце, яке дає шанс на путівку до фінального турніру, треба перемагати в усіх матчах, що залишилися. А що залишилося? У вівторок очікувалася прохідна зустріч з Андоррою, далі 12 жовтня приймаємо шотландців, а потім через 4 дні граємо в Нідерландах.

Тож втілювати в життя свої наміри синьо-жовті почали без розкачки. Вони одразу заволоділи ініциативою, а гостям залишили лише поодинокі контратаки. Таке домінування на полі завершилось тим, що врешті-решт на 20 хвилині латвійці перед штрафним майданчиком підчепили Коваленка. Стандарт виконав сам потерпілий, але влучив у стінку і, здавалось, загроза минула. Проте мяч від стінки відскочив до Шапаренка, який перевів його ближче до воротарської на Дениса Попова, а той оригінально пятою відправив кулю повз отетерілого воротаря – 1:0. Зазначу, що цетральний захисник міг це зробити ще на 5 хвилині, коли неочікувано підключився до атаки і завершував її ударом головою. Але тоді Зоммерс парирував політ м’яча.

Не встигли гості оговтатись від першого м’яча, як форвард «Карпат» Мар’ян Швед самотужки створив нове «маленьке диво». Латвійці, відбивши чергову атаку, замість того, щоб винести плямистого подалі від воріт, чомусь вирішили перепасовуватись у своїх штрафній. Швед перехопив мяча, «на п’ятачку» обвів одразу трьох гравців, пройшов уперед і невідпорно пробив – 2:0.IMG_4035_новый размер

Додам, що окрім нього, в нашій команді виділялись гарною грою Коваленко, Попов, Шапаренко, і моментів для взяття воріт з іншими гравцями вони створили чимало. Але гра не йшла лише «в одні ворота». Так, ще в першому таймі мав нагоду сквитати один м’яч Фьодоровс, який ракетою пройшов на лівому фланзі та сильно пробив у ближній кут воріт – Коваленко майже з лінії виніс цей м’яч головою. Були й інші моменти, коли не справлялася наша оборона. І, як з’ясувалося, дзвоник пролунав не випадково. Так, на 60 хвилині Фьодоровс зі штрафного хвацько закрутив м’яча повз стінку до сітки наших воріт. А через три хвилини наші оборонці відбили подалі плямистого, але прямо на ногу Кігурсу, який з льоту так смачно до нього приклався, що відстань там уже не мала значення – 2:2.

Та недовго раділи гості – після чергової навали мяч забиває Коваленко – 3:2. Невдовзі всі питання про перемогу міг зняти Шапаренко. Опинившись один перед воротами і замикаючи в зручній для нього ситуації простріл з флангу, вирішив зоригінальнічати і забув, якою ногою це слід робити. На післяматчевій прес-конференції головний тренер Олександр Головко скаже, що це був не його день. Можливо, тому киянина під схвальні вигуки деяких запоріжців і замінили. Але така безпечність могла коштувати збірній України двох очок – згадайте, як на 85 хвилині латвійці ледве не «відскочили» від поразки, коли влаштували навалу і головами ледь не заштовхнули м’яч під поперечину. Той лише якимось дивом облизав слизьке древко воріт і полетів за межі поля.

Головний тренер збірної Латвії Дайніс Казакевичс: – У першому таймі ми не могли впоратись с вашими гравцями. Суперник був швидший від нас і заставляв помилятись. Усе це вилилось у два пропущені голи. А в другому таймі команда переломила хід гри, але швидко пропустила третій м’яч. Безумовно, Україна була фаворитом у цій грі. Атмосфера на «Славутич-Арені» і якість газону була просто чудовою, та й уболівальники не сумували, адже побачили одразу п’ять забитих м’ячів.

Головний тренер збірної України Олександр Головко: – Хочу подякувати вболівальникам, які створили таку гарну спортивну атмосферу на цьому невеликому, але затишному стадіоні, де все досить якісно збудувано. Ми взяли тут чергові 3 очка і продовжуємо шлях до фіналу. Але він для нас нелегкий, оскільки по ходу ми будуємо нову команду.

У вівторок, як і очікувалося, молодіжна збірна України перемогла на «Славутич-Арені» Андорру, щоправда, не без зусиль – рахунок мінімальний 1:0 (гол забив Швед на 87 хвилині – хвилиною раніше він же не реалізував пенальті).

Результати інших зустрічей: Нідерланди – Шотландія 1:2, Латвія – Англія 1:2.

Які шанси на успіх у нашої збірної, розцінюйте самі.