Упродовж минулого тижня мобільні групи поліції з протидії домашньому насильству відреагували на понад 80 викликів.

За результатом проведених перевірок підтверджено більше півсотні фактів вчинення домашнього насильства. Відносно правопорушників складено понад 40 адміністративних матеріалів та винесено майже 50 термінових заборонних приписів стосовно кривдників.

У період дії правового режиму воєнного стану запорізькі поліцейські щодня працюють у сфері запобігання домашньому насильству, оперативно реагують на такі факти та надають необхідну допомогу жертвам «сімейних агресорів».

Так, лише за минулий тиждень, співробітники сектору протидії домашньому насильству Запорізького районного управління поліції опрацювали 82 повідомлення про домашнє насильство, з них підтвердились 53 факти.

За результатами проведених перевірок відносно 43 кривдників складені адміністративні матеріали за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування». З метою негайного припинення фактів домашнього насильства та недопущення їх повторності, винесено 49 термінових заборонних приписів стосовно кривдників.

Так, 5 вересня на лінію 102 звернулася по допомогу мешканка Комунарського району Запоріжжя. Вона повідомила про агресію та загрозу насильства від свого чоловіка. На місці події працівники поліції встановили, що чоловік заявниці, 1994 року народження, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, погрожував дружині фізично розправою, принижував та намагався завдати тілесних ушкоджень. Поліцейські припинили протиправні дії кривдника та склали відносно нього адміністративний матеріал за ст. 173-2 КУпАП та винесли терміновий заборонний припис строком на 10 діб.

Того ж дня, виїздом на місце події у Шевченківському районі правоохоронці задокументували протиправні дії ще одного сімейного тирана. Чоловік, 1988 року народження проігнорував заборону у будь-який спосіб наближатись та контактувати зі своєю співмешканкою, яка раніше вже постраждала від його протиправних дій. За порушення умов виконання термінового заборонного припису відносно правопорушника складено адміністративний матеріал за ст. 173-2 КУпАП. Подальшу долю сімейного тирана визначить суд.

8 вересня близько 15 години в поліцію зателефонувала мешканка Вознесенівського района. Жінка повідомила, що її співмешканець, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, висловлювався нецензурними словами на її адресу та побив її. На місце пригоди негайно скерували мобільну групу з реагування на факти домашнього насильства. По приїзду, поліцейські забезпечили безпеку постраждалої жінки, а відносно її співмешканця, 1972 року народження, склали адміністративний матеріал та вручили терміновий заборонний припис строком на 10 діб.

Поліція Запоріжжя закликає населення не замовчувати випадки насильства та своєчасно звертатися за допомогою за номером 102 або до найближчого органу поліції.