Діти-сироти та дітлахи, позбавлені батьківського піклування, мають право на красивий випускний бал у школі. Для того, аби усі випускники змогли купити собі святкове вбрання, на сесії міської ради прийняли рішення збільшити для них суму одноразової адресної цільової допомоги.

Крім того, до 1 червня сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які у вересні підуть до першого класу, подарують портфелі та набори канцтоварів. Адже малеча не має хвилюватися про те, що в неї може не буди таких необхідних для школи речей.

– У цьому році збільшилася кількість випускників та першокласників, які знаходяться у нас на обліку, – розповіла керівник служби у справах дітей Наталія Сиворакша. – 1 вересня до шкільних лав прийдуть 63 сироти та дитини, позбавлені батьківської опіки. Також у нас 52 випускники, кожен з яких має отримати свої 2 тисячі гривень на одяг та взуття до балу.

За словами начальника служби у справах дітей, гроші на ці заходи з’явилися за рахунок перерозподілу коштів у рамках «Програми соціального захисту дітей та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у м. Запоріжжі на 2016-2018 роки».

– Нагадаю, з минулого року вік отримання паспорта знизили до 14 років, тож планували кошти на купівлю 95 годинників, які у подарунок від міста отримують діти разом з паспортом. Проте деякі опікуни попрохали відстрочити цей важливий до дитини момент до того, як їй виповниться 16. Так кількість необхідних подарунків зменшилася до 78 годинників. Крім того, ми маємо змогу зменшити фінансування міського конкурсу «Кращий опікун, піклувальник року». Тож ми пропонуємо перерозподілити ці кошти на випускників та першокласників, – пояснила Наталія Сиворакша.

Депутати підтримали таке рішення одноголосно.