В липні 2016 року в Східній Україні вперше стартував найпотужніший регіональний молодіжний літературний конкурс “Кальміюс”, що вже планує стати щорічним. Змагання проходитиме серед українців віком від 16 до 45 років за номінаціями: “Поезія”, “Проза”, “Драматургія”, “Публіцистика” й охоплює Донеччину, Луганщину, Харківщину,  Дніпровщину та Запорізький край .

Мета конкурсу – налагодження діалогу між численними громадами областей, інтеграція Сходу України у загальноукраїнський культурний простір, виховання любові до слова як однієї з головних цінностей українського народу, виявлення та підтримка літературно обдарованих мешканців Сходу (внутрішньо переміщені особи також беруть участь у конкурсі).

Наразі вже отримано більше 2000 віршованих та прозованих творів, частина – з окупованих територій. Твори приймаються українською мовою, а з детальними вимогами можна ознайомитися за посиланням: https://www.facebook.com/Kalmiyus

Роботи прийматимуться до 15 жовтня.

До речі, регіональний літературний конкурс сприятиме й налагодженню культурної співпраці з іншими країнами: зокрема, серед членів журі будуть як українські, так і іноземні діячі культури, журналісти та прихильники української літератури. Конкурс дасть змогу представити світу культурне різноманіття українського Сходу та налагодити міжкультурний діалог шляхом запланованих форумів та виставок за кордоном України.