З 20 жовтня в парку імені В. Я. Климова розпочалася серія заходів, присвячених цій визначній даті. Так, цього дня мешканцям та гостям міста був представлений новий музей авіації та високих технологій АТ “МОТОР СІЧ”. Вшанувало цей захід і керівництво області та міста. Міський голова Запоріжжя Олександр Сін привітав шевченківців і зазначив, що приємно виділяти землю під будівництво споруд культури. І якщо є люди, які переймаються культурою рідного краю, то не все ще втрачено для нашого суспільства.
А поглянути в музеї було на що: багатюща експозиція займає кілька залів, тут демонструються авіадвигуни, випуск яких на підприємстві проводився, починаючи з 1916 року. Це – і поршневі зіркоподібні авіамотори, які виготовлялися на МОТОР СІЧІ до Великої Вітчизняної війни і відразу після її закінчення, і сучасні двигуни для літаків і вертольотів різного призначення. У музеї є два зали високих технологій, де представлено технології високошвидкісного фрезерування та інші механічні методи обробки деталей, ливарні процеси, сучасні технології нанесення різних покриттів.
Крім експонатів авіаційної тематики, в музеї демонструються товари народного споживання: бензопили, мотоблоки, молочні сепаратори, вітрові електростанції та інша продукція виробництва МОТОР СІЧ.
На другому поверсі представлена колекція В’ячеслава Богуслаєва із 25 ретромотоциклів, випущених у різні роки в різних країнах. Тут і К-55, і “Москва”, і “Harley-Davidson” 1932 р.в., і навіть бойовий мотоцикл з коляскою та кулеметом М-72Н, який за наказом Сталіна скопіювали з німецького BМW-R-71 і на 29 заводі виготовляли двигун. А перед самим входом у музей встановлено транспортно-бойовий вертоліт Мі-24 теж з двигуном виробництва МОТОР СІЧ.
Після відкриття музею святкування перенеслось у парк Климова та на стадіон МОТОР СІЧ, де виступали дитячі та дорослі творчі колективи.
Фото автора та Володимира ШЕРЕМЕТА