Зловмисники налагодили незаконний збут лікарських засобів вартістю до 40 000 гривень, продаж яких недозволений на території України 

У Запоріжжі продавали незареєстровані ліки від COVID, які коштували до 40 тис грн. Схему розкрили оперативники Департаменту боротьби з наркозлочинністю, які під час моніторингу інтернет-ресурсів  виявили ряд сайтів, на яких невідомі пропонували лікарські засоби від ковіду.

“Ліки” не мали лицензій для продажу на території України, та все одно приносили своїм продавцям по міліону гривень прибутку щомісяца, бо збут відбувався на території всієї країни (поштою).

У Нацполіції розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 321-2 Кримінального кодексу України – порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів. І сьогодні поліцейські за силової підтримки спецпризначенців ТОР та БПОП провели 18 одночасних санкціонованих обшуків на території Київської, Запорізької, Харківської, Одеської та Львівської областей.

У результаті вилучено 216 упаковок та 17 флаконів препаратів іноземного виробництва, чорнові записи та книги обліку доходів з накладними, мобільні телефони, банківські картки, гроші у національній та іноземній валюті.

Відповідно до санкції статті, за вчинення такого кримінального правопорушення передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років. Досудове розслідування триває, – повідомляє сайт Нацполіції України.