Запрошуємо запоріжців дізнатися про пошук та очищення води з природних джерел і річок. У разі можливого блекауту чи знищення очисних споруд росіянами, запоріжці можуть залишитися без очищеної питної води на тривалий час. На жаль, подібні ситуації вже спостерігаємо в різних містах і селах України.

Доступ до Дніпра є далеко не у всіх районів міста та категорій населення, але є річки Суха та Мокра Московки, є струмки і джерела. Зазвичай ми не розглядаємо їх як джерела води, але воєнний час змушує розглядати всі резервні варіанти.

Тож громадська організація “Екосенс” провела відбір проб води у річках в Шевченківському та Космічному районах Запоріжжя, організувала проведення аналізу води у сертифікованій лабораторії, та залучила професійних екологів до підготовки рекомендацій з очищення цієї води. Дослідження виконане в рамках проєкту «Оперативне реагування на екологічні загрози для населення прифронтового міста Запоріжжя в умовах військових дій», в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Результати дослідження води в річках Суха та Мокра Московка та рекомендації експертів з очищення цієї води буде представлено 27 грудня о 19:00 онлайн.

Ведуча воркшопу: Юлія Байлюк, M.Sc., екологиня, експертка з якості води мережі наукових досліджень «Довкола».

Програма: * 19:00.-19:15. Результати інструментально-лабораторних досліджень проб води з Сухої та Мокрої Московки та природного струмка. * 19:15-19:45.

Як зробити цю воду з річки чи струмка безпечною для споживання? Воркшоп з різних способів очищення води в домашніх умовах. Фільтри, «кувшини», коагулянти, таблетки – що і коли вибирати та як користуватися.

+ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ* 19:45-20.00. Безпека води в воєнний час. Анна Амбросова, екологиня, голова ГС “Досить труїти Україну”.

* 20:00 – 20:30. Дискусія. Що треба зробити для відновлення річок у Запоріжжі, щоб вода стала більш чистою і безпечною? Тетяна Жавжарова, Дмитро Коршиков, ГО «Екосенс», Юрій Дорошенко, “Комунсантрансекологія”, Олена Макайя, БФ «Позитивні жінки Запоріжжя», представники Шевченкіської РДА Запоріжжя та депутати (уточнюється).

Всі учасники отримають пам’ятки про способи пошуку питної води та підготовку природної води до безпечного вживання.Запрошуємо активних мешканців, голів квартальних комітетів, працівників “пунктів незламності” та укриттів, освітніх закладів, ОСББ та ОМС, депутатів, ГО, журналістів.

Підключайтесь у Zoom 27 грудня о 19:00.

https://us02web.zoom.us/j/84198769474?pwd=Zi9PNkh6K2xKcGsyTzQ1cW9BNFJzQT09

Цей проєкт «Оперативне реагування на екологічні загрози для населення прифронтового міста Запоріжжя в умовах військових дій» реалізується ГО «Екосенс» в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.