З початком пляжного сезону все частіше трапляються випадки, коли необережних відпочивальників виносить у відкрите море

У Запорізькій області рятувальники повернули на берег двох чоловіків, які потрапили у водяну пастку. Ще один схожий випадок трапився на початку червня. Тоді у відкрите море запливли молодий хлопець та троє підлітків з ним. Вітром їх віднесло майже на 700 метрів від берега. На щастя, відпочивальників вдалося врятувати. Тож слід з дуже великою обережністю плавати на надувних матрацах та іграшках. Зокрема, не варто засинати на ньому у воді, не запливати на глибину. Також не рекомендується використовувати надувні матраци як платформу для стрибків у воду або для риболовлі. Не дозволяйте плавати на матраці дітям без нагляду. Не можна плавати на матраці в алкогольному сп’янінні, на самоті, у не знайомих місцях.

Що ж робити, якщо ви все ж таки вирішили поплавати та помітили, що віддаляєтеся від берега все далі й далі?

Якщо ви впевнені, що вас віднесло недалеко, а глибина не перевищує ваш зріст, найпростіше – це злізти з матрацу та йти до берега по дну. Якщо є сумніви, що ви дістанетеся дна, то пливіть не прямо до берега, а трохи навскіс, по діагоналі до течії. Тут дуже важливо бути впевненим, чи зможете ви дістатися берега самостійно. Якщо ви вже долали подібні відстані, то можете пробувати. Якщо не впевнені у власних силах – чекайте допомоги рятувальників.

Якщо ви запізно звернули увагу,  й вас встигло віднести на значну відстань, привертайте увагу та кличте на допомогу. Кричіть, розмахуйте руками, можете навіть зняти з себе купальник або плавки та махати ними, якщо вони помітного кольору. З берега все одно деталей не видно, проте це може врятувати ваше життя.

Коли вас помітили з берега – найголовніше чекати рятувальників та не панікувати. Якщо, навпаки, ви помітили людину на матраці в морі – кличте на допомогу та телефонуйте до служби порятунку “101”. Можна спробувати самостійно підплисти до потерпілого човном, але тримайте дистанцію, бо від ударної хили матрац може перевернути. Також не найкращою буде спроба перебратись на матрац або хапатись за нього руками. Найбезпечнішим варіантом буде кинути мотузку чи рятувальне коло.

Читайте також: На Запоріжжі у ставку втопились двоє дітей