Суспільно-політичні настрої (12-13 лютого 2022) вивчила Соціологічна група “Рейтинг”.

• За результатами опитування, 43% українців вважають, що міжнародна політика України рухається у правильному напрямку, 46% – що у неправильному, ще 11% не змогли відповісти.

Водночас щодо справ в цілому в країні 67% вважають, що вони рухаються у неправильному напрямку, 25% – у правильному, 7% – не визначилися.

• Половина українців впевнені, що останні візити міжнародних лідерів до України йдуть на користь країні, ще чверть вважають, що це ніяк не впливає. Водночас лише 17% думають, що такі візити скоріше шкодять Україні.

• Близько 60% опитаних вважають, що США та Великобританія в переговорах по Донбасу захищають інтереси України, третина вважають, що ці країни мають нейтральну позицію.

• 58% опитаних вважають, що Франція нейтральну позицію, 26% – захищає інтереси України, 8% – захищає інтереси Росії.

• 69% опитаних вважають, що Німеччина нейтральну позицію, 13% – захищає інтереси України, 13% – захищає інтереси Росії.

• 67% опитаних зазначили, що поверхнево знайомі зі змістом Мінських угод, і лише 12% – дуже добре знають їхній зміст. Кожен п’ятий взагалі не знайомий зі змістом угод, водночас цей показник знизився роки з 39 до 21%.

• Більшість опитаних вважають, що Україні слід переглянути Мінські домовленості та підписати нові (63%) і цей показник у динаміці збільшується. Лише 11% вважають, що Україна має виконати усі вимоги, водночас, 18% вважають навпаки, що Україна має вийти з переговорного процесу взагалі.

• Більшість опитаних українців бачать Росію винною у тому, що Мінські угоди не працюють (57%), ще 10% покладають вину на представників т.зв. ЛНР, ДНР і лише 12% вважають винною Україну. 12% не змогли відповісти хто винен.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.

Терміни проведення: 12-13 лютого 2022 р.